D-zoli Creative Commons License 2011.06.03 0 0 10460

Öröm van és boldogság:))

 

Pakkot hozott a posta, méghozzá nem is akármilyen tartalommal.

Van nekem kettő öregecske de jó állapotú, minimum 17 éves Silstar GXB nyeletőfékes 70-es méretű orsóm.

Elnyűhetetlen, örök darabok szerintem, de sajnos pótdob nélkül jutottam hozzájuk.

 

Szinte hihetetlen, de ezekből az orsókból még mindíg lehet találni eladó új példányt a nemzetközi aukciós oldalakon, és ami a legjobb, hogy ugyan nem GXB-hez, hanem a testvérmodell RXB orsóhoz találtam 5 db vadonatúj fém pótdobot az ebay-en. Ezek az orsók (RXB, GXB) csak színükben és a csapágyszámban térnek el egymástól, így a dobok is csereszabatosak.

 

Na ezek a dobok érkeztek meg alig egy hét alatt Amerikából egészen korrekt áron.

Természetesen megvettem mind az ötöt egy Barátom segítségével:)

Lesz, vagy este 11 mire ma hazaérek a munkából, de tuti, hogy damilcsévéléssel fogom zárni a napot.

 

Így, hogy megvannak a pótdobok, eladósorba került kettő DAM nyeletőfékes orsóm 50-es méretben, természetesen pótdobbal egyött. Ezek nem a hagyományos nyeletőfékes orsók lennének. Volt a DAM-nak egy olyan osószériája ahol mindkettő féket a dobban helyzték el, és egy kis krómozott kar volt a fékcsillagon, aminek a felnyitásával, illetve lecsukásával lehetett váltani a nyelető, és a harci fék között. Egyszerű, és megbízható megoldás. Tönkretehetetlen.

Most nem vagyok benne biztos, de talán TTX volt az orsó típusa.

Ha esetleg Valakit érdekelnének a kurblik, akkor teszek fel róluk képet.