éjjelibagoly50 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 1600

hello Mindenki!

sorkszor olvastam már ezt az oldalt, sajna én is közétek tartozom immár 19 éve!!! akkor derült ki a betegségem egy szokványos éves szűrésen. eleinte sokat voltam kóházban és nagyon sokféle gyógyszert szedettek velem, még Isonicidet is. akkoriban naponta 21 db pirulát szedtem, de még szteroidot nem. és már nem is tudom mikor kezdtük el a szterot, de azóta úgy van, hogy 7-8 hónap sztero, kitisztulás, 4 hónap gyógyszer nélkül és kezdődik minden elölről. pár éve a Medrol mellé elkezdték szedetni velem MetaTrexan tablettát is, gondolták ártani nem árt, persze nem is használt, hetente 5-7 mg-ot. a sok szterotól legalább 20 kg felesleg van rajtam, a májam tönkrement (szerencsére nem érzem) de a GGT mindig a 3x-a. érdekes módon a süllyedésem is mindig magas.

a nagyizületeim is elkezdtek fájni, de nagyon, elkezdtem szedni C vitamint 1200 mg-ot naponta és az segített. ajánlom nektek is, ártani biztosan nem árt. legutóbb novemberben hagytam abba a szterot,mostanra leadtam 13 kg-t, áprilisban voltam CT-n és hát megintcsak telis tele van a tüdőm, de elegem lett. azt mondtam a doktornőnek, nem szeretnék több szteroidot szedni. igy most csak a Trexan-t szedem heti 5 mg, meg a májamra, meg a gyomromra, meg a vérnyomásomra. két napja voltam rtg-n, hát a nyirokcsomók egy hangyányit csökkentek, de ami behálózza az egész tüdőt az nem. most úgy vagyok, hogy küzdjenek! nem szedek rá semmit, majd meglátjuk mi lesz....

Van-e köztetek még valaki, aki ilyen régen szenved?

üdv. és kitartás!

Lina