izisz1 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1599

Szia! Szerintem, hogy kinek milyen módon veszik a szövetmintát azt orvosa válogatja. A tüdőben lévő nodulusokat vajmi nehéz megcsípni. Ne felejtsük el, hogy az a cső, amit lenyeletnek csak a hörgők fala mentén tud haladni, s ha ott van olyan csomó, akkor szerencse és megcsípik, ha nincs akkor nem tudnak értékelhető mintát venni. Sokszor ezért nem sikerül a bronchoscopia. A mediastinoscopiával a műtét által feltárt területről konkrétan a nyirokcsomóból tudnak kimetszeni, ezért 100%-os a szövettanuk eredménye. Viszont a bronchoscopia nem jár akkora rizikóval, mint a mediastinoscopia. Hiszen az egy műtétnek számít a maga kockázatával. Míg az előző csak egy beavatkozás, ami után haza lehet menni viszonylag korán. Ezért ezt szokták először próbálni.

Nekem speciel a hasi nyirokcsomóból vettek, UH által vezérelt biopsiát. Nem kértem, ezt ajánlották fel. Ja, nem tüdőgyógyász csinálta! Egy angiográfiával foglalkozó rtg orvos. A tüdősök csak lestek, mikor megjelentem a kezemben a kész szövettani eredménnyel, hogy itt vagyok, ez a bajom, kezelésre jöttem.

Üdv!

Előzmény: sz666 (1597)