katolikus2 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 796

Mégegyszer felteszem a kérdést:

 

 

=Ha -szerinted- nem létezik a Szentháromság, miként lehetséges az, hogy az egyszemélyű Isten egyszer igy, máskor úgy nevezze és ugyanakkor mutogasson is a másikra, magánál azt nagyobbnak mondva:

 

Jn 14,28 - Hiszen hallottátok, hogy azt mondtam: Elmegyek, de visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek, örülnétek, hogy az Atyához megyek, mert az Atya nagyobb nálam.

 

Hiszen ha önmagáról mondja, hogy nagyobb nála, skizofrén. Mewrt senki sem lehet önmagánál nagyobb, csak másnál.


 

=Ha - tegyük fel (tévesen)- egyszemélyű az Isten, hogyan tud valakit küldeni a saját nevében, hiszen nincs más rajta kivül, akit küldhet?

 

 Jn 16,7 - De az igazságot mondtam: Jobb nektek, ha elmegyek, mert ha nem megyek el, akkor nem jön el hozzátok a Vigasztaló. Ha azonban elmegyek, akkor elküldöm.

 

 Jn 14,26 - S a Vigasztaló, a Szentlélek, akit majd a nevemben küld az Atya, megtanít benneteket mindenre és eszetekbe juttat mindent, amit mondtam nektek.

 

 

Honnan származik a Szentháromság fogalma?

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:1zZGOnywiPAJ:lexikon.katolikus.hu/S/Szenth%C3%A1roms%C3%A1g.html+szenth%C3%A1roms%C3%A1g&cd=1&hl=hu&ct=clnk&source=www.google.com

Előzmény: kari333 (792)