laprag Creative Commons License 2011.05.15 0 0 25821

Életképek a 2011-es T100-ról:

 

Egész héten feszült voltam, a munkahelyi problémák miatt. Elhatároztam, pénteken már csak a versenyre koncentrálok... nem sikerült.

Reggel a szokásos kapkodás.

 

Indul a mezőny... Oli tanácsára próbálok lassan menni.. nem mindig sikerül!

 

Kb. 10 kilométernél utélér egy futó és beáll mögém..... fújtat mint egy gőzmozdony, eltelik vagy 1 perc.. még mindig hangosan liheg... nem hogy a Kis Rigót, de következő emelkedőt sem éri el (gondolom magamban)

egyre hangosabb... nem fordulok meg... nem hozom zavarba... újabb perc... már hörög... nem bírom tovább, hátra pillantok... Kerekes Csabi szórakozik velem.... „az állat”....!

 

50 km: Kis Rigó, micsoda hangulat.... Szasza egy nagy pohár sörrel áll a kert közepén... csatlakozhatnék....., de irány Visegrád....

 

Visegrád: jól megy!

Az utón egy kerékpáros már messziről kiabál „hajrá Palibácsi”... Cseke Csaba sífutótársam... hogy kerül ide?, honnan tudja a terepfutó nevem?, pedig Ő csak „kis krapek”-nak szólít!

Feldobott a találkozás... , nem sokára egy autóból integetnek és kiabálnak... Athoszék...

érdemes volt eljönni idáig...!

 

Kis Rigó:

Millers már vár... pátyolgat, bíztat, frissit, felkészít az indulásra..... feszült vagyok (még mindig 25 van) beszólók Neki... nem kellett volna... mekkora hülye vagyok....!

 

Utolsó 25

sorra érem utol az előttem futókat... igaza volt Olinak...!

 

Utolsó emelkedő: káprázik a szemem? Papp Gábor megy elöttem,biztos valami baja van... de micsoda lehetőség....soha vissza nem térő! Így egy kicsit gyorsítok... bár már nekem is végem...!

 

Pesthidegkútra beérve Spero és Németh Csabi biztat.... már teli hassal...!

 

Utolsó 100 méter: még egy futó előttem... most már mindent bele, még ha nem túl sportszerű is....

Ő is megvan...!

12.40, 121 perccel jobb min tavaly az első 100-as futásomon biztos a kompressziós zokni miatt... most futottam elöször ilyenben...!

Célban taps és palibácsizás... egyből eszembejutott: én vagyok a mezőny legidősebb résztvevője...

 

Célban:

Millers hozza a formáját.. éphogy a hátam nem mossa meg...! egyedül állóan rendes.... nem rám hasonlít...

 

Kezdek rendbe jönni... és Kerekes Csaba szerint kezdődik a savazás... mindenki kap tőlem egy kis kedveskedést.... Pepe nem bírja... és haza megy egy rövid Tescozás után...!

 

Még a portással egy kis mezőgazdasági vitába keveredek, aztán indulás haza... otthon már mindenki

menekül előlem.... jobb is...!