e b o l a Creative Commons License 2011.05.15 0 0 25809

T 100, beléptem a klubba!

 

Ideális, közeli a rajthelyszín, de csak kocsival, amit ezúton is köszönök Kerekes Csabinak. A rajtnál rengeteg „nagy arc”, de nem sokáig tudjuk élvezni a tereferét, mert ellövik a mezőnyt. Kicsit villogok még, az új haj, új póló kombinációban, de nem sokáig, mert elkezdődnek a hegyek, tiszta UTMB hatás a mászásnál, de lehet haladni. Az első pont előtt megelőzünk néhány túrázót, mókás ez az összekeveredett mezőny, majd dugok egyet Dömével. Róth Tiborral futottam együtt, jó társaság volt, beszélt, de nem sokat. A Nagy-Szénás oldalában elkövettem egy nagy hibát. Hat-nyolc ember mehetett előttem, elérve a kéket visszakanyarodtak a rossz irányba, majd kiabálnom kellett velük, hogy lássák határozottságom és visszafordultam. Két kilométer és bő negyed óra bánta. Kicsit bepöccentem, toltam neki lefelé, elbotlottam egy kőben és egy tripla szaltót mutattam be a jelenlévőknek. Piliscsaba előtt utolértem Sisit, aki a taktikámat dicsérte. A ponthoz kijött a húgom drukkolni a barátjával, köszi. Kifelé menet a faluból, azt mondta egy idősebb fószer, gurulós bőrönddel a kezében, ha utoléri a két kollégáját, mondja meg nekik, hogy parasztok. :) Mint kiderült nem fértek el mellettük és közöttük futottak el. :) Istenem, ilyen van, rájött, hogy én vagyok a postás, el is vittem a hírt. :) Klastrom előtt oldalra el, de közben szemmel tartottam ki húz el mellettem. Kicsit nehezen ment, de ettem rendesen, olyan volt mintha tele lenne a hasam vízzel, de néha egy-egy gyömbérdarab segített. Dobogókő előtt szembe jött Ganki, illetve az ikertestvére, hasonmása, mert ő elvileg fut… Utolértem a srácot, aki fölöslegesen repült Londonból a TDS-re és felidéztük a nyarat. Igaz, hogy nem volt olyan rekkenő meleg, de többször kellett alvázkennem. Dömösre nekem ismert az út, jól lehet haladni és már a kutyás srácnak is megbocsátottam, amiért a kutyája végtelenszer elém állt. Minden pont előtt le a kalappal, olyan hihetetlen rugalmassággal és precizitással töltenek, etetnek, lelkiznek. Nem gondoltam, hogy ilyen gyors lesz a mezőny, de Prédire fel már kijött a stabilitásom, bár a tempóm nem volt olyan fényes. Kicsit P. Tibivel, kicsit SCvel megyegettem PSZL felé. Döme előtt le a kalappal, mert nem irigy, Ági csókját is nekem adta volna, de siettem, mert Sisi azt mondta jól lehet menni Visegrádra, de nekem nem jött be a rengeteg patakátkelés és faátmászás. Kiérve a civilizációból kinéztem egy jó kis bokrot, majd aki jól végezte dolgát tovább siettem. A csekkolásnál jött a gond, a dugóka nem volt a kezemen…ottmaradt a kupac mellett…kilométerekre :) Athosszal kialkudtam, visszavisz kocsival, majd ugyanott, ahol a pályát elhagytam, visszaszállok a ponton. Tanulság: Kaksi és krémezés esetén se vedd le a dugókát. :) Athosz szó szerint megmosta a fejemet és szólt, hogy a várnál is vizezzek, illetve ittam is, erre a hosszú szakaszra tele púppal kell menni. Örökkévalóság ez a szakasz, sosem akar elfogyni. Visszaérve PSZL-ra, megosztottam Csanyával a sztorit, így volt tiszta a lelkiismeretem, mire azt mondta, nem gond, mert ugyanott száltál ki és vissza és csak időt buktál vele. Fini volt a rigós leves. Mondtam Áginak, hogy a csókot majd a célban kérném, mire kiderült, nem is hallotta Döme ígéretét. Döme erre: Azt kell adni amit kér, én mégse adhatok neki… :) Innen gyors túrázós, néha futósra vettem a figurát, rögtön egy kis tévelygéssel. Szerintem, eltér az itiner a valóságtól és ez megzavart. Csobánka szélén még Bobek kiköszönt az autóból és meg az erdőnek vettem az irányt. Sperófalva előtt oldalra el ismét. Ez még nem is lett volna gond, de nem találtam merre kéne menni, így telefon Sperónak, aki telefonon navigált a sötétben. Elképesztő, hogy minden bokrot ismer. Ezúton köszönöm a segítséget. Ez a szakasz szerintem az utolsó frissítőig el lehet mérve. Elvileg három kili, futogatásokkal, 46 perc… Az utolsó etap, viszonylag gyorsnak mondható, nehezebbnek gondoltam, de lehet, hogy csak a célpizza és sör illata vitt befelé. Csabi hősiesen várt, kegyetlen álmosan, amit szintén köszönök.

 

Szuper kis verseny volt, sok-sok maximális ponttal, kisebb hibákkal. Volt, ahol volt jelzés, de fölösleges volt, néhol meg, ahol kellett volna nem volt. A kanyaroknál nem igazán volt egyértelműen jelölve. Néhol pedig olyan pici jelet tettek, amit alig lehetett észrevenni. A sötétben gyakrabban is el tudtam volna képzelni a jeleket. Az itiner eltér a valós jelzéstől, a Z és K + esetében, PSZL után.

 

Köszönöm a rendezők áldozatos munkáját, hihetetlen jó kis verseny, amire jó lesz visszagondolni.