motinka Creative Commons License 2011.04.30 0 0 27154

Ahogy mondod: fel lehet tekerni, körbe, karikára, elipszis, tojás, lekerekített 4szög, stb formára.

Nekem van egy pergolám a medence mellett, annak a tetején a fa keretre tettem kb 15 cm széles polikarbonát lemezeket és ahhoz fogattam 3 sor csövet ami kb 50 méter.

Ehhez sajnos fel kellett emelni ebbe a kb 2,2 méter magasságba, amihez kellett egy megfelelő szivattyút választani (grundfos keringető, 40W állásban).

Kapcsolóóra kapcsolja be/ki,  11 és 16 óra között megy folyamatosan amikor van napsütés, azt meg én döntöm el mikor van :o) (megnézem az előrejelzést)

A homokszűrő szivattyút semmiképp nem ajánlanám, mert az "túl gyorsan" tolja át a csővön a vizet, így nem lenne ideje megfelelően átmelegedni.

Ha van elég helyed akkor legalább 100 méter LPE20-as cső lenne a megfelelő, amit ha van elég hosszú és magas kerítésed akkor simán rá lehet drótozni.Igazán nem függőlegesen lenne az ideális de ha nincs más lehetőséged az is  megfelel. Ha vissza nézel találsz jópár képet, leírást,  a tavalyi nyáron slágertéma volt ez is :o)

Előzmény: Kinga1204 (27153)