Nautilus_ Creative Commons License 2011.04.05 0 0 27

Látom, ez a topic kihalt, de hátha akad itt egy ember, aki konyít valamit a játékelmélethez és tudna segíteni ...

 

 

Mire gondolsz? Van valamilyen kérdésed? Én régebben foglalkoztam közgazdasági (matematikai) és szociológiai játékelmélettel, és a racionális döntések elméletével (RDE). Ha van kérdésed, tedd fel, ha tudok, válaszolok.

 

A kortárs matematikai elmélet elég bonyolult, abban nem biztos, hogy tudok segíteni (pl. Games and Economic Behavior egy ismert folyóirat).

 

Preferenciarendezésekkel, irracionalitással, kooperációval és informáltsággal, és evolúciós játékokkal foglalkoztam.

 

A library.nu oldalon találsz Game Theory monográfiákat is; magyarul Szép-Forgó a klasszikus (1974.), és igen jó Molnár-Szidarovszky (1986.). Ez operációkutatásként értelmez, "Játékelmélet műszaki alkalmazásokkal".

Gömöri András nehezebb matematikai monográfiája (TypoteX), közgazdasági jellegű munka.

 

 

Ha könnyebbet szeretnél, szociológiából Szántó Z.: A társadalmi cselekvés mechanizmusai, és Jon Elster: A társadalom fogaskerekei.

Van egy Racionális döntések elmélete szöveggyűjtemény is, Osiris.

És persze Hankiss 1979: Társadalmi csapdák, a klasszikus.

 

Előzmény: szjozsi79 (26)