mekklátja Creative Commons License 1999.01.25 0 0 topiknyitó
A sokunk által telinek érzett labbeliben olvastam az alábbiakat:
"Ortutaty néprajzi gyűjtése szerint a kutyaütő szoclibek szinonimái a Székelyföldön bű, dancs, donda, gagymat, gübü, habarcs, mologány, tabiha és tojmák, Kunországban ormótlan, ocsmonda, pecsa, prasnya, tohonya, lacsuha és lafancos, Erdélyben gamat, Biharban galád, Debrecenben köpedelem, az Alföldön pátrapocsok, Baranyában böhöme és tohoncos, Fejérben kalabala, a Kisalföldön odoli és ramaty, a Drávánál mánda, Veszprémben pedig röcsmög és döhöme."
Én, mikor ezeket láttam, a röhögéstől majd' kiestem a gatyámból. na most: ha eltekintünk a politikai felhangoktól - márpedig szerintem tegyük meg - ezek csodálatos szavak és kifejezések és ha csak a felük igaz, már szomorú, hogy itt a nagy városi létben mi megy veszendőbe (jómagam lévén bp-i).
Mert hát hogy is hangzana, ha a kifogástalan stílusú és modorú társaságban egyszercsak valaki elröfögné magát hogyaszongya én még ilyen gagymatságot nem láttam, ilyet csak egy pátrapocsok tud mondani és az az én szememben egy tohonya tojmák, de megkockáztatnám, hogy röcsmög.
Na, persze, ennek így nyilván semmi értelme de azért így is el lehet "püsztülni a rühügéstűl".
Szóval tudtok ilyeneket? Más értelműeket is. Kis etnográfia....

mekkÜdv