Törölt nick Creative Commons License 2011.04.04 0 0 7983

D.Józsi

 

Kérdezel a bevándorlókról...
Nos igen, Svédországban érezhető a bevándorlókkal szemben némi ellenszenv. Nem mondják ki, de a napi életben érezheted.

Pl amikor kijöttünk, szándékosan gyorsan és érthetetlenül beszéltek a munkahelyen, aztán befogadnak egy idő után, de valójában sosem leszel teljes jogú polgár. (?)  Munkatárs, ember...


Általában kedvesek, ha ügyintézel, vásárolsz, de a hivatalos kapcsolatokon kívül nem.
Pl a szomszédok is csak addig mosolyognak, amíg ugyanaz a véleményed, mint nekik. Ha valamiről másképp vélekedsz, azonnal ellenség vagy és úgy néznek rád, mint egy darab sz..rra. Nagyon furák!

 

Másik dolog: bevándorló
Mindenki az, az is aki beszéli a nyelvet, dolgozik, adót fizet. De az is, aki csak úgy idejött /menekült/, soha életében nem csiált semmit,csak ordít a segélyért, éli a saját belterjes életét és egy kukkot sem tud svédül.

Én megkérdeztem tőlük, hogy ők is így nevezik-e magukat, amikor Norvégiába, Angliába stb mennek dolgozni.

No nem, ők ott "élnek és dolgoznak". :))

 

Finnországban milyen a helyzet?
Nekem szimpatikus, hogy ők nem fogadnak be menekülteket (ha jól tudom). Ezzel sok mindentől megóvják magukat.
Itt egyre romlanak a közállapotok. Pár éve eszembe se jutott, hogy éjjel hazafelé egyáltalán csak aggódjak, hogy valami történhet. Sajnos mostmár fényes nappal is kirabolnak üzleteket, embereket és egyre több a zsebtolvaj is.

Bocs a hosszú irományért.

 

 

 

ulrika, Jyrki


Köszönöm nektek is a hozzászólást. Érdekes több szemszögből olvasni az infókat.
Ezekről az országokról szinte semmit nem tudni, csak ha már itt él az ember.
Na jó, tanultunk a suliban földrajzot, meg egy kis történelmet, de az északi országokról nagyon keveset.