Fickóó Creative Commons License 2011.03.29 0 0 7281

Elnézést hogy csak úgy beranditok ide.

Sziasztok.

Gondolom vagytok itt páran akik jobban kiigazodtok a festés világában, mint én.

Persze nem leiratni akarom magamat, mert már sok mocit lefestettem, de ez igazából nem jelent sokat.

Egyébként csak mocikat festek, meg néha egy két autó darabot.

Az első egy néhányat még porszivóval nyűtem, de aztán gyorsan vettem egy kis kompresszort amihez adtak pisztolyokat meg slágot is. Na itt volt aztán olyan 4 szép évem.

Akor még a Glasurittal festettem, és minden sikerült, persze nem vizfestékek voltak.

Aztán úgy 6 évet kihagytam és most tapasztalom hogy sokminden nem sikerül úgy ahogyan elvárnám.

Most van egy 10 eurós Extol pisztolyom 1,5 ös fuvókával, Mobihel és DuPont festékekkel festek mert ezek még oldószeressek.

Úgy egy 2 hónapja elszántan küzdök hogy a következő műveim győzelmet arassanak.

Kaptam egy öreg házat egy nagyon jó helységel, ventilátor, és kompresszort is kaptam ami egy két dolgot kért, de megérte. Csak egyhengeres de kb. 400 litert nyom percenként, és a nyomáskapcsolónak ha besegitek , 10 bar -ig is vigan szalad a mutató. Van rajta nyomáskiegyenlitö is de az 0,7 bar nyomást is kileng. Talán egy jó pisztolnál ez nem is gond, mert hogy van amelyik ezt a kilengést kisimitja.

És it jön a lényeg, mert, hogy lassan minden készen van de a pisztolyt lecserélném, csak nem tudom milyenre.

Találtam most a neten valakit aki fél áron szabadulna egy sneider - től, amit csak egyszer használt.

Mutatom is mindjárt milyenről is van szó. HVLP pistolyt nem akarok de ennél meg az agaszt hogy mért olyan csőrös az eleje. Szerintetek milyen lehet ez a csúzli.

 

Festékszóró pisztoly felsó tartállyal Schneider FSP-Optimal 2001-1,5 D030059

 

Gyártó:Schneider

Listaár:35850 Ft

Leírás:

Tartálykapacitás: 500 cm3.
Munkanyomás: 2-4 bar.
Fúvóka méret: 1,5 mm.
Levegő felhasználás: 120-150 l/perc.
Súly: 0,72 kg.
Rozsdamentes acél tűvel, cseppenésgátlóval, levegőmikrométerrel (hogy a nyomás közvetlenül a pisztoly előtt szabályozható legyen),szóráskép beállítással (a kör- illetve széles szórás fokozat nélküli beállításához), anyagmennyiség beállítással (hogy fokozatmentesen lehessen beállítani).
Fúvókák széles méretválasztékban rendelhetők.