bibike30 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 725

2-3 éves korig felesleges húzogatni... hát sajnos ezt a mi gyerekorvosunk nem tudja! Majd elmondjam neki? :P Kb. ezzel kezdi első találkozás alkalmával (a csecsemőn!), bemutatja hogyan tornáztassuk a kukiját, mert az milyen nagyon fontos és még tép is rajta egyet, hogy több irányba beszakadjon... kicsit vérezzen... :( Aztán oltások alkalmával (ami kis korban kb. havonta van) ugyan ezt megcsinálja és figyeli mit haladt előre a dolog. Még az a jó, hogy ahogy nő a gyerek, egyre kevesebbet kell vinni oltásra, kontrollra és már a doki is abban a hitben van, hogy anyuka tudja a dolgát ilyen téren és már nem foglalkozik vele annyira, ami külön öröm szülőnek és gyereknek egyaránt!, max. rákérdez, hogy odalenn mi újság... és el lehet mismásolni a dolgot egy: minden ok-val. Nálunk ez megy, nem tudom más gyerekorvos mit csinál? 2x csináltam ezt végig. A kisebbikkel ugye még nem vagyunk a végén, sőt most erős visszafejlődés, de nem adom fel!

A smegmáról annyit tudok elmondani, hogy amíg a bőr le van tapadva a makkra, szépen várakozik ott bezártan. Semmi gond nem volt ezzel még idáig. Akkor sem, ha valahol már elvált a bőr! Óvatosan ki lehet onnan apránként, több alkalommal csalogatni a faggyú-kígyócskát, nekem sikerült különösebb kínzás nélkül. De szerintem akkor sem lett volna baj, ha ott marad, csak volt hozzá bátorságom, rutinom a szakmám miatt és sikerült.