Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3877

Szia.

 

Igaz, hogy az én autóm benzines, de asszem minden első genes C5-nek a gyenge pontja az elektronika. Így amikor vettem, a formája és a nagysága fogott meg, de viszont azok az extrák hiányoznak belőle aminek a hiányai miatt talán kevesebb az ilyen jellegű meghibásodás. ( nincs sem esőérzékelő, sem automata világítás.)

Sima mezei manuális klíma oszt ennyi :)

Egy éve megvan a gép, eddigi árban legnagyobb problémám csak annyi volt, hogy a kipuff csonknál elszakadt a rezonátorcső (asszem így hívják), meg kipuffdobot cseréltem rajta.

A hidraulika megbízhatónak mondható, áteresztés inkább a bilincseknél szokott lenni, bár nálam még nem fordult elő. :)

Az automatikus hasmagasság állítás 110km/h felett az igaz :)

Sőt nagyon kis sebességnél automatán meg is emeli a kocsit ami hasznos dolog (pl. padkára felálláskor), a futómű "sport" állásban érezhetően felkeményedik, nem himbálódzik annyira kanyarban, viszont minden kis útfelületi problémát megérzek bekapcsolt állásban.

Korrózió egyáltalán nincs a gépen, pedig már 11 éves a lelkem :)

 

Remélem, hogy nagy vonalakban tudtam segíteni, HDI motor miatt a többi fórumlakó véleménye a mérvadó :)

Ja, és átlagfogyi egy 1.3 tonnás bálnánál, 3 személy, full csomagtartó, tartós 80-90km/h : 5,6 l/100km .... nem rossz :)

 

Citroen C5, én így szeretlek! :D

 

Üdv:

Előzmény: bgaben (3873)