papporsi Creative Commons License 2011.03.20 0 0 12993

Üdv Mindnekinek!

 

Már írtam a macskaatrtók topikjára, és ott idetanácsoltak, hátha itt több segítséget kaphatok. Így beszúrom az oda írt hozzászólásomat.

Végre találtam egy fórumot, ahol talán mint macskatartók tudtok nekem segíteni.

Van egy 5 éves angol tabby brit cicánk. Mivel külföldön élünk, hazautazásaink alaklmával mindig hazavisszük és orvoshoz visszük oltásokért, és hogy álalánosan megnézze a cicát. Nemrég kiderült, hogy van egy elég komoly fogíny gyulladása, és fertőtlenítenünk kellett a száját, antibioitukumot kapott. Azóta rendbejött, de van egy gond amitől azóta sem tudunk szabdulni: rettenetesen hullatja a szőrét, ami azelőtt is volt, és nem tudtuk mire vélni. Azelőtt jeleztük ezt az állatorvosnak, aki adott egy immunerősítő folyadékot, amit kúraszerűen kellett adnunk. Nem használt, aztán amikor kiderült hogy van ez a fogínygyulladása, akkor azt mondta h ez meg fog szűnni a gyulladás megszűnésével, de ha mégsem, akkor ad egy port (immunovet) amit adnunk kell neki. Sajnos ez sem használt. Eléggé tömött a szőre, így nem látszik hogy hullik neki. Csak a bútorokon látszik, és az egész lakásban. Nagyon rossz mert minden második nap kell takarítanom ez egész laksát, főleg a szőnyeget, pedig csak egy van. Olyannyira, hogy ha nekidörgölőzködik az ülőgarnítúrának, akkor azonnal vastagon áll a szőr rajta... A férjem rendeszeren kifésüli a szőrét, de sajnos nem tudunk szabadulni ettől a szőrhullástól.

Mellékelek róla egy képet.

Előre is köszönöm az ötleteket

 

Ja, még annyit, hogy ez biztos hogy nem a vedlés miatt van, mert kb 2 éve tart ez a folyamat szünet nélkül.