jewel1979 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 129

Hát, ha csak ennyi lenne, amit irsz, hogy kábitják őket, akkor idejönnének, aztán postafordultával mennének is haza... ellenpéldaként ott van a magyar kisebbség, aki ugye megy Kanadába meg Franciaországba, aztán fizetnek nekik, hogy inkább menjenek haza. Én azt hiszem, hogy ezek a lengyelek helyt állnak, azt megcsinálják, amit elvárnak tőlük - igaz, nem is többet, mint amit kell, de annyit igen, hogy ne rúgják ki őket... szóval nem hiszem, hogy idejönnének és ülnének a babérjaikon. És azt sem hiszem, hogy Lengyelországban annyira nagyságrendekkel szarabb lenne az élet, mint Magyarországon, ami magyarázná, hogy mennyivel több lengyel megy el otthonról, mint magyar. A magyarok szerintem sokkal válogatósabbak (lásd: te kritizálod a szállást, ahol laksz, ők viszont nem) - nem azt mondom, hogy jobbak, félre ne értsd, de szerintem igenis olyan tulajdonságokkal és elképzelésekkel jönnek, hogy ők képesek végigcsinálni, és megtalálják azt, amit vártak, amit elképzeltek, és mindezt szervezettebben, sokkal szervezettebben, mint a magyarok. Egyszer dolgoztam egy lengyel sráccal. Ő jött velem hajnalban, fél nyolc körül ébresztette mobilon a lakótársait, hogy menjenek dolgozni. Nem fizette neki senki, saját pénzen csinálta. Hány magyar teszi ezt meg a másikért, egy lakótársért, aki nem is barát?...

na megyek dolgozni...

Előzmény: Exxon73 (127)