ef zé Creative Commons License 2011.02.23 0 0 23357

Coastal trail series, South Devon

 

Hetvegen a tengerparton jartam.Furdozesre meg egy darabig alkalmatlan errefele az idojaras igy futoprogram volt musoron.

Egy 10 rendezvenybol allo sorozat 6.-ik allomasa Anglia es Wales legszebb tengerparti reszein.

        

Az elozetesen meghirdetett 33 merfold helyett vegul is helyszinen kiderult, hogy az ultra tav 35, ami nagyjabol 56 km-nek felel meg. Nem tulsagosan szintes a terep, de kulonfele adatokat olvastam. Oszinten, nem tudom mennyi volt. Erzesre 2 kili alatt. Nemhogy gps-t, de az utobbi idoben pulzusmerot sem hasznalok. Klasszikus hobbifuto karoraval J 

Negy tavot rendeztek 10+,21+, maraton es egy 56 kilis hosszabb tavot, ami a maraton utvonalan haladt s a vegere kellett ratenni egy + hurkot. Gondoltam, ha mar ugyis messzire kell utazni akkor legyen a hosszabbacska tav, igy arra neveztem, de persze nem bantam meg.

 

Eloszor vettem reszt ennek a csapatnak a rendezvenyen. Az elso benyomas a profi weboldal volt a masodik a meg ideat is borsosnak szamito nevdij, ami a hosszabb tavokra £50.00. Gondoltam, legalabb egyszer megnezem mit tudnak a szervezok. Tudnak valamit.Korrekt rendezvenyt hoztak ossze.

Munkahelyi elfoglaltsag miatt az utobbi honapokban hetvegi futo lettem. Nem idealis, de ez van. Nagyjabol 2.5 oras hosszabb futasokkal tudok csak keszulni. Nem talaltam meg meg a teljesitmenyturak helyi megfeleloit.Hetkozben van egy ora kispalyas foci. Ezt nevezzuk talan resztavozasnak.

Azzal kell fozni, ami van, tehat ha nincsen nagyhalal 4 ora futas utan akkor mar elegedett lehetek. Meglepoen jo erzessel lehet futni egy-egy versenyen 6-7-8 orat ezekkel a viszonylag rovid hetvegi futasaimmal. Nem tulsagosan tudomanyos, de 2 ora hobbifutasnal is hasonlo az alapelv mint 4 vagy 6 ora utan. Csinalni kell aztan kesz.

 A versenyzes es a jo idoeredmeny masodlagos volt, inkabb a taj erdekelt meg fenykepezni akartam szokas szerint, persze emellett egy jo hangulatu serules mentes kocogas volt a fo motivacio.

 

Szallasom nem vala (kb. ket vendeghaz van az egesz telepulesen-Beesands) igy adta magat a vadkempingezes lehetosege. Ugyis annyi betartando szabaly meg torveny van itt a szigeteken, hogy ugy dontottem nem art az meg senkinek, ha lelapitotok 2 m2 teruletet ket ejszakara a satrammal a falu folotti sziklaparkanyon. Jo cserkesz modra a szemetemet osszegyujtottem, a tenger mely morajlasara alomba szenderulni pedig nem rossz elmeny. Pentek ejszaka szakado esoben allitottam satrat, de ez a mufaj velejaroja. Az atmeneti kellemetlensegert a szombati nap karpotolt minden tekintetben.

 

A verseny: Dugokas idomeres. A hosszu tavok rajtja 8.15, elotte profi eligazitas. A rovidebb tavon indulok 9-10 korul rajtolnak csak. Nagy sator allatt zajlik gordulekenyen a regisztracio. Nem vagyunk tul sokan, de kesobb kiderul miert: A dugokas idomeres miatt a rajt idopontjat szabadon ertelmezik sokan: 20-25 kilinel folyamatosan ernek utol a gyorslabuak marathon futok, akik nyilvan joval kesobb rajtoltak, elkerulve a reggeli tomeget a keskeny sziklas osvenyen. A tomeg pedig ott sem volt.

Felszereles: errefele inkabb az inov8 cipok mennek, itt ott egy-ket salomon speedcross, mizuno harrier meg ascend a lenyeg, hogy sarban jol muzsikaljanak. Mert sar az altalaban van. Most is volt. Amennyire szeretem a salomon wings-emet, sarban nagyon silany a tapadasa. Mintha Bambit latnam egyensulyozni. Oldalra kontrolallhatatlanul csuszik. Vittem is botokat, csak hogy talpon maradjak. Kaptam erte a beszolasokat, hogy hol a silecem, meg hogy biztos ,hogy segitenek azok a botok engem? Kevesbe szintes terepen nem biztos, mert vegig kell cipelni oket. Viszont amikor csapattam a sarban el a tobbiek mellett, akkor megvoltam gyozodve, hogy jok azok a botok.

Hatizsak, 2 kulacs. Volt kotelezo felszereles, de nem ellenoriztek. A legtobben vittek hatizsakot, egy kulacsos minimal arc azert itt is felbukkant. Frissitokon csak viz, nehol keksz, raghatatlan kemeny gumicukor, semmi sos. Itt ott, mintha banant is lattam volna. Onellatokent van meghirdetve a verseny. Igy is keszultem, tehat nem igazan erdekelt, hogy mi van az asztalokon.

Szombatra csodas napsutes es 10-12 fok, enyhe szel. Kicsit tul meleg is volt, rovidujju elkelt volna.

2.5-3 oraig tartott vegigfutni a tengerparti sziklas szakaszt fenykepezessel. Anelkul 2 ora alatt meglett volna, de gyonyoru volt, muszaly volt megalnom joparszor.

 

Aztan persze vissza kellett valahogy terni a rajthoz igy a palya vonalvezetese elkanyarodott a tengertol. Vegyesen volt foldut, mezo, legelo, es nehany helyen az elkerulhetetlen aszfalt. Majd a mar korabban emlitett hurok a vegere. Minden ultrast lelkes taps kisert a vegen, mielott a marathon celjabol elindultunk a plusz hurokra. A napsuteses delutanban kint aldogalltak a maratoni futok az egyetlen kocsma elott  es buzditott mindenki. Jol esett a taps, nagyszeru volt a hangulat.

    

Cseppet sem bantam az extra hurkot, orom volt visszamenni a tengerparti osvenyre, ahol a Nap mas szogben vilagitotta meg a sziklakat, megnyultak az arnyekok, elesebbek lettek a szinek,konturok. Teljesen felporogtem es gyujtottem be kiliket meg a tavolban elottem felbukkano kollegakat. Kedvem lett volna meg egyszer vegigfutni az egesz tengerparti szakaszt, csak hogy lassam az egeszet narancssargaban. Ez nem a francia riviera, nem ritka vendeg a csendes eso nagy marha szellel. Mazlink volt a szep napsuteses meleggel.

Eppen befertem 7.30-on belulre. Serules nelkul, jot futottam. Altalanos joleso faradtsag fogadott a celban. Nehany korso kivalo helyi ale-el potoltam a folyadekveszteseg egy reszet.

Legkozelebb marcius vegen “hazai” terepen futok a South Downs-on.

Mindenkinek jo futasokat!