TdiOxi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 10274

  Olvasva a kis értekezést hankook ügyben. Szóval messze nem mindegy hogy 10 vagy 15 mm, amúgy csak 14 mm az induló mélysége. Múltkor egyszer bekéreckedtem a miskolci gumisnál, ahova járni szoktam, a raktárba, hogy megmérhessem a gumik induló méreteit, ott mértem meg ezt is. Akkor még sokkal jobb árban volt, 22-23 között valahol, gondolom bevezető ár, mert akkor új minta volt még viszonylag. Most meg 30 környékén van csak újban. Akkor szinte egy árú volt az insa turbokkal, ott egyértelmű a választás, hogy gyári és nem futózott.

 Na mindegy, szerintem 42-ért a 4 db megéri ha azért van benne vagy 8 mm és igaza van a többieknek 5 alatt már nem sok szart ér, max aszfalton. De hiú ábránd szerintem az a 100e km, ebből is látszik, hogy az eladó nem sokat konyít a terepgumikhoz. Szerintem ennyit a bfg bírnak futni. Én is pont ezért számolgattam és emiatt nem veszek majd michelint hanem bf-et. A Michelin 12mm-ről indult míg a Bf 15-ről, az áruk szinte egyforma, sőt azóta a michelin kicsit drágább a Bf-nél(én még 25e-ért vettem). Viszont több forrásból is azt hallom, hogy a Bf milyen jól bírja, nem kopik, úgyhogy próba cseresznye az lesz, persze ha szembe jön használtban valami jó vétel akkor annak nem biztos, hogy ellenállok:))))

 

Előzmény: Nelson admirális (10257)