ricsi93 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 1976

Sziasztok

 

Ti mikor csináljátok az oltást? Nem konkrét időpont érdekelne hanem az hogy a rügyek álapotához viszonyítva mikor. Három éve próbálkozok az oltásal és meglepő hogy első próbálkozásra eredt meg a legtöbb fa,akkor 30db ból 13 megeredt,ekkor a kapot oltóveszőt nem tároltam hütőben hanem a telken a fütetlen hazba voltak kb 7 fokon egy üveg vizben.Második éven ujra nekileselkedtem nagy kedvel de akkor vhogyan kicsusztam az időböl és az oltóveszőket később szedtem meg, 2-3 eredt meg.Tavaly túl korán oltottam és elfagytak a veszők, jah meg gondoltam jobb lesz ha lekezelem az oltásokat sebkezelővel, pekhemre a sebbkezelő alkoholos volt mostmar tudom hogy nem lehet használni.

Ez a kis irás arra irányul hogy mit tapasztaltatok ti,mert én az első évben jártam a legjobban akkor minden oltást egyszere csináltam amikor már a nedvkeringés megindult a fában,akkor héjaztem meg ékeztem.Ti is egyszere csináljátok vagy előbb a párositásokat,ékezéseket majd ha adja a héját akkor a hájazást?    Remélem idén elkapom a jó időtt és minden klapolni fog! :)