SzuMe Creative Commons License 2011.02.15 0 0 51157

 

-vízteres kandallónál nem kéne, hogy legyen kazánvédő szelep(pl ESBE VTC511), a visszatérő vízhőfok emeléséhez ?

A visszatérő víz hőfokát miért kell emelni? Kátrányosodás miatt?


-milyen szerep tölt be a puffer a rajzon, ha úgy van bekötve(ha jól látom/értelmezem), hogy :

a hidrováltóból visszatérő hideg van "összekötve" a puffer tetejével, és  a puffer alsóból megy vissza a víz a kazán visszatérőként. A kazán előre pedig közvetlenül megy a hidrováltóba.

Ezt én is logikátlannak tartom. A kivitelező már nem így gondolja...


- a puffer nemtudná betölteni a hidrováltó szerepét ? A legtöbb helyen azt olvasni, hogy igen......akkor minek pufi és hidrováltó??

A pufi nem lenne jó hidrováltó helyett, mert mire az 500-ast felmelegítem, az sok idő.


- biztonsági szelepet -ami itt az osztó-gyüjtő hideg ágánál van- nem a kazánhoz lehetőleg minél közelebb kéne elhelyezni? De inkább biztonsági szelepeket  (2DB) ?

Ez igazából szerintem mindegy, mivel a kazán nyitott rendszerű lesz, a hőcserélő úgyis szétválasztja a rendszert.


- az indirekt fűtéséhez, miért köll gr alpha pro drága és "okos" szivattyú  (4-es keringető), miért nem jó oda egy sima ??

Igazából pont azon gondolkodom, hogy talán a 60-as teljesítmény sem kell...


 

 

Előzmény: joevagyok68 (51139)