james69 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 4870

Ali-bá sajnos még itt repkednek a mínuszok nem felejtettem el a szőlő  vesszőt csak nem tudom hogy mibe tegyem ,hogy birja a szállítás gyötrelmeit még lenne egy kérdésem a vesszőket hogy vágjam meg, mert én úgy csinálom 20-30cm -est vágok alul 2 felül 2 szemet hagyok a közte levőket kitöröm az alsókból lessz a gyökérzet a felsőkböl fog hajtani és el -ültetem és nem kell oltani.Nem tudom pontosan ,mert sajna nem jegyeztem fel vettem olyan fajtát ,amit még soha sem hallottam Svájcból lett hozva és fene mód hosszú a neve, csemege szőlő a másik baj ,hogy nem tudom maradt -e belőle nekem mert ültetés után sokat elloptak több más oltvánnyal eggyüt direkt össze -vissza ültettem hátha marad belöle ,most lenne 3 éves de tavaly  tövig lerágta a nyúl még megállapítani se tudom a fajtákat.A jó hír ,hogy van 1 jó ismerősöm aki oltványokkal foglakozik rengeteg fajta szőlője van nála is megvan ez a fajta ha érdekli meg tudom venni.Egy ÉRDEKESSÉG Magyar nemesítőnek tudható az eggyik fajta aminek nevet nem tudott adni mert nem érte meg és tíszteletböl az ő nevét adták ez a fajta is szerepel nála.Amit tudok össze szedek majd csak legyen már jó idő.A COLLINST nagyon várom. A szőlős topicban nem jó a légkör ,ezért írtam ide megszokásból.