adimaci Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1520

Sziasztok!

 

Nevetni fogtok, 3X25 A a beépített teljesítményem.

 

Még egyetlen egyszer sem verte le a biztosítékokat, pedig sokszor én is csodálkozom, hogy mi minden megy egyszerre.

Az átfolyós melegítő meg van annyira intelligens, hogy csak az átfolyásnak megfelelő energiát használ. A 15 kW a max. áramfelvétele.

 

Az infrapanelek és az Adax is ki-be kapcsolgat, csak akkor megy egyszerre, amikor a délutáni indításkor bekapcsolom az összeset. Akkor is csak max. fél órára, amíg eléri az üzemi hőfokot. Ez, ha jól számolom 5100 W/220V= 23 A, tehát bőven bírja. 

 

Ahogy az egyik tisztelt fórumozó írta, a lakása egy állatorvosi ló, hát hasonló az enyém is. Az összes világítás LED-ekkel van megoldva, ha mindent felkapcsolok 180 W-ot fogyaszt. Talán ez is hozzájátszik a kis fogyasztáshoz.

Persze  a LED-ekre is ráköltöttem kb. 100 eFt-ot. Dehát úgy voltam vele, hogy egyszer kell megvenni!!

 

A lakás gyöngyösön van, semmi titok nincs benne.

 

Mivel a baráti körben senkinek nincs ilyen és sokan kérdezik,  így havonta írom a fogyasztást a statisztika miatt. A decemberi fogyasztás 798 kWh volt. Ebben persze benne van az alap 300 kWh körüli is, a maradék a fűtés.

 

Nem vitatom, hogy mint írtam, nagyobb családi házaknál, gyengébb szigetelésnél ez másként nézne ki. 

 

Üdv

 

Előzmény: Lacivill (1519)