eznemmentseg Creative Commons License 2011.01.29 0 0 61900

A tesóautók közül van, amelyik picit olcsóbb, van, amelyik picit drágább. Nagy vonalakban tehát szerintem igaz, amit kkn írt. 

Találomra megnéztem négy márkát, 2-nél az újújúj Swifthez hasonló modell drágább, 2-nél olcsóbb volt. Mondjuk a teljesen különböző felszereltségi csomagok miatt nem mindig egyszerű az összehasonlítgatás, az egyszerűség kedvéért az alapmodelleket néztem. (Mondjuk a lentiektől függetlenül én is drágának tartom az új Swiftet. Szar beismerni, de sajnos a magyar piacon a Suzukinak nincs akkora presztizse, mint egy Mazdának, vagy Toyotának. Függetlenül attól, hogy nem szarabb autó ezeknél).

 

Ami drágább:

 

Mazda2: a fapados modell 3,36, és tényleg fapados, mert még légkondi sincs benne, és mindössze két légzsák van.

 

Yaris: az 1,3-as motorral hasonló szintről indul, mint a Mazda, szintén légkondi nélkül (igaz ott van 1,0-ás motor ocsóért), mondjuk ez a Yaris lassan már kifut

 

Ami olcsóbb:

 

- az új Nissan Micra, az alapmotor és a felszereltég is hasonló, mint az új Swiftnél, szintén friss modell. 5 ajtóval 3 millió alatt (2,769) adják, tömve légzsákokkal

 

- Renault Clio: itt az Extreme felszereltség felel meg a Swift alapjának, ez 2,94 milliót jelent öt ajtóval. Renault finanszírozásnál lejön ebből még 300 ezer forint és adnak +1 év garanciát

 

 

Előzmény: Danny Zuko (61899)