Admina Creative Commons License 2011.01.29 0 0 30

Sziasztok!

 

Diastole,Ön orvos.:) Lenne önhöz egy kérdésem,meg igazából mindekihez aki nagyon érti ezeket a dolgokat.

 

Én 32 éves nő vagyok,160 cm 60 kg.Az átlag vérnyomás 115-120/75-85 körül van,a pulzusszámom 65-75.

Gyakran zsibbad a bal vállam és karom,a mellkasom pedig fáj ilyenkor,a kezeim jéghidegek.Voltam szív UH-n,terheléses és 24 órás EKG-n.Jah azt hozzá tenném,hogy pánikbeteg vagyok.

A terheléses EKG-n volt pár eltérés,ritmus zavar és magas pulzusszám is.

Pár napja estére a vérnyomásom felmegy 140/85ig.:S de ezt igazából a pániknak tulajdonítom,mert saját magamat spanolom fel amikor elkezd fájni a szívemnél,és lezsibbad a karom.Pánikra Frontint szedek,0.25 mg -osat.

Beutaltak mellkas CT-re,(de május végére kaptam időpontot,)mert kanyargós vagy szűk eret feltételeznek a szívemben.

Májusig ezzel meglehet lenni?:S Mert nekem néha nagyon fáj...

Kaptam 3 féle gyógyszert is.Corvaton retardból este 1/2-t kell bevennem,és Corviogal 5mg-ból este negyed és a Magnerot.

De ahogy néztem ezek pulzusszám és vérnyomás csökkentők,nem nagyon merem szedni,mert a háziorvosom megilyesztett,hogy amúgy is alacsony a vérnyomásom,ezek nekem feleslegesek,mert egyszer csak nem kelek fel reggel.Viszont azt mondta egy másik orvos,ha meg nem szedem megreped az ér a szívemben és végem van.:S

 

Úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok...,ilyeneket mondani egy pánikbetegnek.:D

 

Egyébként asztmám is van és refluxom,csak gyógyszerek szempontjából írom ezeket.Azokra Alvescot 1X 1  meg Esomeprazol Sandozt 40 mg 2X1-et szedek.

 

Nagyon várok valakitól választ.

 

Szép napot!

 

Előzmény: diastole (14)