Arcsibácsi Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1918

Értem amit mondasz, van benne valami. Kb. ennyi a lényege: nem kell külső levegőbevezetés, inkább szellőztessünk, a rövid égési idő alatt inkább tápláljuk a kályhát az előmelegített szobalevegővel. Oké. Ebben az esetben fel kell szerelni valami füstjelzőt a kályha környékére. Sőt nem csak ebben az esetben, mindenképp kell. Így már jó amit mondtál. De néhány dolog, nem én találom ki, olvastam: 1 kg fa tökéletes elégéséhez elméletileg szükséges 4,2 köbméter levegő. Ez nem kevés. Aztán, egy cserépkályhás eset: a kályha néha valahogy nem akart égni, máskor meg tök jó volt. Aztán a ház ura rájött, hogy ha a konyhában a páraelszívó működik akkor van a bibi. Gondolom szívta a páraelszívó a levegőt, a kályha meg fuldokolt, mert nem jött annyi elvegő a lakásba, amennyi kell.

Nálam nem közvetlenül kintről jönne a levegő, hanem az alagsorból. Igaz ez nem olyan meleg, mint a lakás belseje, de így is sokkal melegebb, mit kint. Ráadásul néhány métert megtesz a padló alatt mielőtt a káylhába lép ott is tud melegedni valamennyit.

De az igaz az, hogy a legjobb megoldás szerintem is a rekuperátor.

 

Előzmény: vackor11 (1916)