Arcsibácsi Creative Commons License 2011.01.21 0 0 1909

Van egy használaton kívüli kémény a szemközti falon, aminek van egy bemenete az alagsorból (erre volt régen kötve a kazán). Ez most a padlásszinten le van zárva. Ettől akarok a padló alatt egy levegőjáratot a tömegkályhába. Itt van rajz is. (ha rákattyintasz azthiszem kinagyítódik)

Alaprajz:

 

Keresztmetszet:

A zöld részek mutatják a levegő útját. Szóval ennyire alólról kellene.

Fém betét. Az 1810, 1858, 1866, 1867, 1869 hozzászólásokban írtam erről. De a lényeg: teljesen fémből a belseje és azt körberakni. Lehetne készíteni zárható konvekciós járatot, amit kinyitva konvekciós kályha üzemmód, bezárva tömegkályha üzemmód. Így gyorsabban tudná melegíteni a környezetét (ha nyitva van). Hülyebiztos: nem annyira érzékeny a fűtés milyenségére (nem mindig vagyok otthon, anyu is fűtheti). Tartósabb, nem kell átrakni (csak ritkábban). Biztonságosabb, kevésbé sérülékeny, ha a fuga kicsit elnyílik is, még nem jönnek ki a káros gázok a lakótérbe. Magyarúl egy kész betét, amit körberaksz, hogy meglegyen a tömeg és kész . Majdnem "csináld magad" kályha. Nyílván lehetnek hátrányai is. Pont ezért írtam ide, ezt megvitatni. Kb. ennyi.

Előzmény: ganzos (1900)