Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1079

Szia Ági ca!

A 3-5 hónap pihizést igazán soknak tartom, mert ha törik az öregujjat és kapcsoznak, akkor is elvileg 6 hét és 3 hónap közötti a gyógyulási ídő. Úgy olvastam, hogy a Schede műtétnél,  mivel nem törtnek semmit 4 hétre csökken. Attól függetlenül én úgy gondolom, hogy a gyógyulási ídő azért mindig az egyénen múlik. Műtét után nekem is durván dagadt  a lábfejem, kicsit még a bokám is. Nekem a  10 öltéses varratot ki kellett szedni  és azt is csak 14 nap után lehetett. Elszíneződésem most is van ott, ahol benne van a fém. A régi cipőimet azért nem tudtam a 7. hét után felvenni, mert pont a fémnél nyomott. Kellett vennem egy Tamaris csizmát, ami egész lentről zippes és hajlítás nélkül bele tudtam lépni. Ennek olyan bélése van, ami nem nyomja a fémnél, lapos sarkú és teljesen le van kerekitve az orra. Szerencsém volt, mert rögtön kaptam és nem kellett bejárni a fél világot és még divatos is. Az öregujjam nekem sem vonalzó egyenes, de soha nem is volt az. Lehet hogy majd egyenes lesz, mert nekem még ezt a lábamat sajnos úgy néz ki, hogy még műteni fogják a haránttal, de ez pontsan ezútán fog eldölni és még úgye ott van a másik lábam is.

Azt is írtam korábban, hogy a lábam hétről-hétre és mondhatjuk azt, hogy óráról-órára javult, pedig igazából napközben azért végeztem azt a munkát itthon, ami szüksége volt. Sokat, naponta többször 15-20 percet törölközön keresztül jegeltem, felpócoltam, mozgattam az ujjaimat, lábkörzéseket csináltam.Kezelőcipőben jártam első perctől fogva, tehát  egyáltalán nem terheltem. Igaz, hogy kezelőcipőben még lementem az utcára is dupla gyapjúzoknit húztam a lábamra, hogy meg ne fázzon. Ha leülök még most is felteszem a lábam.

Szerintem pihentesd, jegeld, kézzel kicsit mozgasd az ujjaidat, hogy mire visszamész a dokihoz alakuljon.

Javulást kívánok neked és ha  kérdésed van szívesen válaszolok.

Előzmény: Ági_ca (1078)