W.L. 2011. jan. 11. Creative Commons License 1249

No akkor Tuvalu!

A boseg zavaraba estem kepeket valogatva, remelem, gyozom feltolteni oket!

Az odaut hajoval tortent, a BOLOND altal irigylesremeltonak tartott vegyes teher es szemelyszallitok egyikevel.

Tuvalu az egyik utolso orszag Oceaniaban, ami meg elerheto igy - 3 napos nonstop ut volt Suvabol.

Megerkezeskor a Fidzsirol ujonnan erkezett szigetlakok kiakadt a fovaros Funfauti mereten - ez leginkabb az elutazasomkor, repulorol keszitett foton lathato:

Ime nemzetkozi reptere:

Es a helyi parlament ulesterme:

En azonban nem magaban a belvarosban, hanem az itt felolrol lathato kulvarosban laktam egy helyi csaladnal:

Erkezesem estejen mindjart egy jokora partira vittek, lakomaval es tucatnyi modernebb stilusu polinez tanccal:

Masnap aztan jott a csaladi lakoma, melynek fo szereploje a hagyomanyosan, fold alatt sult malac volt:

Utam vegen a fovarosban volt szerencsem egy hagyomanyos unnepseget is kifogni, hagyomanyos tuvaui zenevel es tancokkal:

A varosi forgatagbol erdemes volt elszokni a laguna tuloldalan levo kisebb szigetecskekre is:

De bar ezek sem voltak csunyak, erdekesebbek voltak Tuvalu tavoli, lakott szigetei.

Negyet kerestem fel, ezek kozul 2 egyszeru kerek sziget volt:

2 masik pedig Funafutihoz hasonloan atoll, szabalyos lagunaval.

Karacsony-Ujev es hajoerkezes leven ezeken a szigeteken is zajlott az elet partikkal:

A helyi noi csapatoik krikettbajnoksagaval:

Meg a parton Tuvalu hagyomanyos labdajatekat gyakorlo gyerkocokkel:

Ezeken a szigeteken persze hagyomanyosabb az elet mint Funafutiban, es polineziai szinten meg jopar hagyomanyos stilusu, nyitott oldalu, palmaleveltetos haz is akadt:

Hat ennyi kepben foglalnam ossze a vilag egyik legkisebb, 25 km2 ossz foldterulettel rendelkezo orszagat.