tristram Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7665

Személyes vélemény: Huszti Zsuzsanna nagy valószínűséggel ugyan azon a településen születhetett, ahol férjhez ment, mivel az esküvőt általában a menyasszony lakóhelyén tartották. Viszont az életkor megjelölésénél gyakran nagy pontatlanságokkal találkozunk (főleg a nők esetében, és főleg a régebbi anyakönyvekben). Én már nemegyszer találtam 3-4 éves pontatlanságokat, tehát mindenképpen érdemes +/- 5 évet átnézni. Ha ez sem vezet eredményre, akkor még mindig fennáll annak a lehetősége, hogy a születést nem anyakönyvezték. Enne  több oka lehet (trehányság, éppen nem volt pap stb.). Erről persze nehéz megbizonyosodni, de valószínűsítheti a dolgot, ha ”lyukak” vannak az adatvezetésben, azaz egy-egy időszakban gyanúsan kevés bejegyzés van az anyakönyvben. És persze az sem kizárt, hogy tényleg máshol született.

 

Érdemes lenne utána járnod a Huszti Zsuzsanna férjének. Ha ő nem arról a településről származott, és csak feleséget hozott onnan, akkor feltehetően az ő lakhelyén telepedtek le, és esetleg ott is haltak meg. Azaz a Huszti Zsuzsanna halálának is ott érdemes utána járni. Röviden: én a helyedben mindenképpen a halotti bejegyzést próbálnám felkutatni.

Előzmény: rkyra (7664)