didyman Creative Commons License 2011.01.09 0 0 3846

Kis off, NGA szaktárs! :-)

Most olvasom, hogy maga kidobott egy Unitra MDS432-t a kukába :-) . Micsoda dolog ez :-) . Én ma kaptam egy Tecco MDS430S nevű variánst, és nekem az a véleményem, hogy egyszerű, mint a faék, logikusan és jól összerakott gép, bár az enyém a fej állapota szerint valóban alig használt. A skálaizzó autóból pótolható, de sajnos a plexi megszűnt fényt vezetni, helyette szórja szanaszét, így nyakonvágva a vizuális élményt. Van egy erősítő hozzá (ha minden igaz, ezé...), az ékszíjakat persze cserélni kell, a gép makulátlan küllemű egyébként (a plexit leszámítva). A bal oldali kijelző nekem is vacakolt, végig világított a sor jel nélkül is, de ennek oka egy BC237 C-B közötti átvezetése, ami némi forrasztópákával támogatott utódiffúzió után meg is szűnt :-D . Egyébként úgy 12 éve ezt a gépet sokat nézegettem egy bizományiban, nagyon egzotikusnak véltem ezt a fiókmechanikát, azzal együtt, hogy azért lesz mit kotorni benne, tökszáraz az egész.

A hangja? Egész elviselhető. Lejátszás volt, felvétel majd lesz, csak előbb ki kéne vakarni az ipari mennyiségű, beleragadt porból (erre nézve ötletet szívesen veszek). Van magas, nem nyavajog, metál kazi+dolby B, pontos és helyén van minden, nem is akarok hozzányúlni a lejátszáshoz. Az mondjuk rejtély, hogy a lejátszáskor a csévét miért, MIÉRT nem a csévélőmotor viszi és miért a hangtengely kuplungolja... 3 motoros mechanika és akkor jól elbaszarintják ezzel a lényegét, mert amúgy az egyszerűsége, szalagkezelése és relatív pontossága egészen remek, csévenyomatékok kiválóak, van működő fék, a fiók golyóscsapágyakon fut, kábelezés, trafó és törlőoszcillátor elhelyezése mindentől távol és árnyékolva remek, viszont az alkatrészeket mintha behányták volna a panelekre.