95xf Creative Commons License 2011.01.09 0 0 4723

Az a baj, hogy elég nagy a szórás a manapság gyártott akkuk minőségével:(

 

A spirálcellás Optima akkut a gyártó állófűtéshez nem ajánlja, mert az a hirtelen nagy indítóteljesítményt bírja és nem a lassú folyamatos kis terhelést. Kamionba akartunk venni de szerencsére hozzáértővel (Perionba mérnök) beszélgettünk lehetőségről.

 

Nekem most Global akkum van. Legnagyobb, amekkora pont befért gyári helyre. Sok helyen viszont az állófűtés nélküli 78Ah-sra akartak rábeszélni, mondván minek nagyobb bele:(

Barátom autóalkatrészezik és mindig Ő hozza újjat nekem. Mostani véleménye (gariba cseréléseket, éveket nézi), hogy a "nagy gyártók" egyre silányabb akkukat gyártanak. A Varta, Bosch, Elektrik Power, Jász akku, Lesti az tuti felejtős. Exide akkuknál az utóbbi 2 évben sok a gariidőt épp kitöltő darab:(

 

Én leginkább Perion párti voltam, csak mióta Váci úton eldózerolták gyárat és szélnekeresztették mérnököket ott is sok a hiba.

Volt 225Ah-s 6 éves akkupár amit Ők felújítottak és még 3-4 évig akku volt, míg a DAF álltal adott gyári Varta 2 év alatt beadta kulcsot.

 

Nálam is a gyári Opel AGM aksi 1 nap alatt adta be kulcsot (még ajtót sem tudtam nyitni), előtte semmi jelét nem mutatta

Előzmény: grandegabo (4707)