Bubu81. Creative Commons License 2011.01.06 0 0 3319

Kedves Radiológus!

 

Remélem meg szoktad még nézni ezt a topikot! Előre is elnézést kérek, ha egy kicsit hosszú leszek, és egy kicsit sok lesz az adat, amit beírok, de ez mindenképpen szükséges ahhoz, hogy le tudjam írni, mi a problémám. A lényeg, hogy most 37 hetes terhes vagyok, és a 32. heti ultrahangon rákerült a leletemre, hogy „méhen belüli retardáció”. Azóta sűrűbben néznek ultrahanggal, de segíteni a dolgon nem tudnak. Már a 32. héten befektettek a kórházba, de mivel segíteni nem tudtak semmivel, csak a pihenést javasolták, ezért úgy döntöttem két nap után, hogy kijövök. Mivel elég későn derült ki a gyerekem neme, ezért sűrűn megfordultunk ultrahangon már a terhességem kb. közepe táján is. Akkor még nem is néztem a számokat, hiszen mindig mindent rendben találtak, soha nem mondták, hogy kisebb lenne a gyerek, mint kellene. Aztán szépen elővettem a leleteimet, és  a következőkkel szembesültem:

 

20+4 hetesen voltak az adatok:

BPD: 49mm

HC: 171mm

AC: 158mm

FL: 30mm

 

 

24+2 hetesen:

BPD: 56mm

HC: 211mm

AC: 161mm

FL: 38mm

 

Az előbbi két ultrahangot orvos csinálta, és nem is abban a városban, ahol a következőket mérte a szonográfus:

 

32+5 hét:

 

BPD: 79mm

AC: 247mm

FL: 56mm

Becsült súly: 1520g

 

 

34+5 hét:

BPD: 85mm

FL: 60mm

AC: 268mm

Becsült súly: 1958g

 

36+5 nap:

BPD: 88mm

FL: 64mm

AC: 277mm

Becsült súly: 2191g

 

Egyelőre ennyi ultrahang készült, jövő csütörtökön kell mennem a következőre, amire azt mondta az orvosom, hogy ha nem fejlődik, vagy esetleg kisebb lenne, akkor meg kell indítani a szülést. Kérdésem az lenne, hogy jól látom, hogy ez a baba végig lemaradásban volt az átlaghoz képest? Szerinted kell aggódnunk? Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 28 hetesen volt még egy ultrahang, amiről sajnos nincs leletem, mert akkor azt külön pénzért végezte el a szonográfus hölgy, és akkor azt mondta, hogy minden rendben van a babával. Elképzelhető, hogy 24 hetesen le van maradva, 28 hetesen minden rendben, aztán 32 hetesen megint le van maradva? Előre is nagyon köszönöm a válaszod!