zsozé1 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8126

Jó estét uraim!
A következő problémámra szeretnék tanácsot kérni. 4 éve Dakon DOR 32 kazánnal fűtöttem ez idáig. Sajnos karácsony előtt, kilyukadt. Így kénytelen voltam egy ujjat vásárolni. Sikerült is egy BUDERUS S111 WT kazánt vennem , ami pontos mása , a régi kazánomnak. Minden méretben, kivűlről, belülről, megegyezik a régi kazánommal, ami idáig számomra 100% -on működött. Játszva fűtöttem fel benne a vizet 70-90 fokosra. Azt gondoltam hogy ha ugyan olyan kazánom lessz az új is , akkor minden ugyan olyan jól fog működni mint eddig. De sajnos nem így van!!!! A tűz, ebben a kazánban valahogy nem akar égni. Alig tudom megtartani a 60fokos vizet. Többször inkább csak 50-en van a víz! És emiatt kátrányos a kazánom belseje. Gondoltam , evégett kátrányos lehet a kéményem is, így szűkülhetett a kémény átmérője is ezért gyengébb a huzat. De ma kipucoltam a kéményt , amit idáig soha sem tettem , mert nem volt problémám vele, de csak egy vedernyi korom volt benne. Változás nem lett ezután sem. A tűz a kazánban néha beindul nagyon szépen és az néha képes is szépen végig égni, de legtöbbször csak ugy ég ha piszkálom, s csak akkor is 10percig. Aztán szépen lehalkul a tűz es csak füstöl az egész!
A kazán használati leirássában csak egy dolgot észlelte, ami a kémény, nem megfelelő mérete. 200mm kéményem van ami 10,5 m. A papírok ilyen átmérővel minimum 12 métert írnak elő! Talán ez volna a probléma? Na de akkor idáig miért működőt ez előző kazánom ezekkel a méretekkel tökéletesen? Ha ez volna a problémám akkor segítene nekem ez a huzat szabályozó http://kemenyhuzatszabalyzo.hupont.hu/ , vagy inkább hoszabitsam meg a kéményt az előirt 12 méterre? Aki tud segítsen. Előre is köszönöm! Zsozé