papesz28 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50118

Mester taníts:)))

Mondd melyik könyveket kell megvennem ahhoz , hogy ekkora tudásra tegyek szert?:))

Melyik iskolai tankönyvben van ez a részletes leírás, amiből ennyi mindent meg lehet tanulni?)))mert egy szakmára két évet adnak .egy év fémipari alapismeretek, egy év szakmai képzés, én érettségi után mentem szakmunkásba, és ott sajna erről komolyabban nem esett szó, ( pedig pár bizit ebből az ágból begyűjtöttem ) és az ember nem gondolja hogy nagylexikonokat kéne bújnia, miután megkap egy szakmát

természetesen , azóta is nagyon sok oldalt átolvastam neten , és akkor ezek szerint itt vétettem ,mert a net az semmire nem jó csak a könyvek, de ott is mást és mást írnak, kinek higgyek(mert olvastam pár szakkönyvet is , hisz a saját rendszereinket magunk rakjuk össze, és azt az ember nem a kisujjából szívja ki, ezenkívűl mérnökök számolgatnak helyettünk, hogy legalább ezzel ne kelljen számottevő ídőt elfoglalnunk, hisz mindenkinek megvan a maga feladata, de a gyakorlathoz a mérnököknek sincs sok közük, tisztelet a kivételnek)

vörösréz -sárgaréz különbségére csak annyit hogy vörösből cinkkeverésével lesz sárgaréz , ehhez nem kell egyetemi diploma:),vagy tévedek ,és ebben is még egy csomó minden lappang , csak én halandó ehhez sem értek?

a középiskolában nem egyetemi tanárokat nevelnek, jó ha a szakmának egy részét sikerül megtanítaniuk, a többi tudást az élet, a tapasztalat, a gyakorlat, és a rengeteg szakirodalom amit elolvas az ember, az tanítja meg, de elég azt is megtanulni hogy egy rendszert , főleg komolyabbakat , hogy állítson össze a szaki , hogy az jól működjön ,és ne legyen belőle baj, nem gondoltam hogy mindent elemeikre kell bontani ahhoz hogy jó szakemberek legyünk:)

de ha tényleg az kell én szívesen olvasok még ilyen könyveket is, nem probléma,hisz jó pap is holtig tanul:), és nem szégyen ha nem tudok mindent

 jah és én csak egy alkalmazott vok, nem vállalkozó,és mégis megpróbálok lelkiismeretesen dolgozni, vállalva a felelőséget munkáim után, ez egyszerűen csak emberség kérdése

 

 

Előzmény: kapanyél1 (50107)