papesz28 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 50024

egy újabb kérdés merült fel bennem , megint visszamegyek az iskolában tanultakhoz, és egyre jobban kételkedem benne , hogy volt értelme tanulnom , és úgy néz ki , hogy nem is vok jó szakember, sőt lassan az derül ki nem hogy jó de szinte semmilyen:))

azt tanultam , hogy alut rézzel nem szabad kötni, csak vas csővel, és víz esetén hg-ról lehet rézre váltani , de vissza nem , mert ott van az a fránya elektrokémiai korrózió

de olyat nem tanítottak , hogy vasat ne keverj aluval

konklúzió, a te állításod szerint ne keverjük a vassal az iskola szerint , ne keverjük rézzel , akkor csak műanyaggal????

mert ha vassal lehet kötni, akkor miért nem bírja a vas radiátort , vagy most a vascsövek is kilyukadnak???több tíz éves alu-vas kombinációjú rendszerrel találkoztam , de semmi nem volt kilyukadva

 

a rézcsőhőz még annyit tennék hozzá, hogy az első munkanapon bemegyek a szervekhez, és feljelentem az összes boltot , ahol sanco-t, hetcu-t és egyéb jelöletlen csövet adnak

 

arra senki nem gondolt , hogy ha bemész a boltba, és kérsz egy megfelelőségi nyilatkozatot egy csőhöz tudniuk kell adni

ezt azért mondom mert pl az építési naplóhoz ezt csatolni kell , amit a boltban lehet kapni, tehát ,ha nincs a csővön , még nem biztos hogy nem felel meg

Előzmény: kapanyél1 (50014)