amatőr Creative Commons License 2010.12.31 0 0 148998

Évértékelés 2010

 

Nagyon durva, Te futsz??? Ez valami új edzésmódszer??? ;)


Talán Hauanita e fenti hozzászólása tükrözi legjobban az idei évem.

Valóban, amikor március 24-én kissé merészen elképzeltem, hogy milyen lehet nem csupán havi egy hendikep szigetfutással vinni az évet, és minden cél, tudatos készülés nélkül lementem egy telepkörre, sikerült meglepni vele pár ismerőst. :)

 

Az év így végül keretbe lett foglalva: január-február és a november-december alig futásai összesen 56 km-t hoztak, a közte lévő 8 hónap meg 735 km-t. Végül így nem lett kerek szám a vége, de a 791 is több, mint azt az elején remélni lehetett. 97 alkalom futásból jött ez ki, elmúló térdprobléma mellett.

A nyár hozta a legtöbb futást, július és augusztusban heti átlag 33 km jött össze. Így egész jól ment a NIKE-feles, ami után szemet vetettem az őszi BSI-maratonra.

Bár hosszú futásból nem volt sok az évben (NIKE előtt 2 db 16 km, majd utána is két 16 km-es futás), végül sikerült a maraton, ami az eső miatt amúgy is emlékezetes marad.

 

Ismét bebizonyosodott, hogy a versenyek éltetnek: a havi rendszerességű szigetfutás mindig is a legkedveltebb dolog marad, és vannak a sztenderd BSI-rendezvények. Így a 790-ből épp kerek 200 km volt a verseny.

Az edzések átlagtempója 6:37 lett, ez is régen bevált dolog, hogy kellemes tempóval megyek a telepkörökön, illetve csak max a NIKE előtti rövid edzésidőszak hoz viszonylag erősebb tempójú futásokat. Hiszen ezekre ott vannak a versenyek! :)

 

Amit jövőre túl lehetne szárnyalni 2010-hez képest:

 

-lefutott km-ek száma (790)

-szigetfutás legjobb ideje (25:41)

-félmaraton idő (1:49:53)

-maraton idő (4:34:53)

-20 km-en felüli futások száma (2 db).

 

Éljen 2011, éljenek a merész tervek!

Mindenkinek boldog új évet kívánok, sikereket a futásban és a magánéletben egyaránt! :)