karesz200 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 7924

Kedves Fórumozók!

 

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket és Boldog új évet kívánok!!!!!!

 

Egy kérdést tennék fel és ha kapok ötletet , vagy már valaki találkozott ilyen problémával kérem irja le a tapasztalatát.

 

VW Golf AG 4 -es automata váltóról van szó.

Autó szerviz fokozatban (3. sebességben), műszeres vizsgálat kimutatja : jármű sebesség jel hiányzik

                                                                                                                      váltó fordulat jel hiányzik

                                                          NÉHA : CAN kommunikáció gyenge

Oszcilloszkópon (bocs ha rosszul írtam) bevizsgálva --------------------   a két jeladó hibátlan!

Érdekesség képpen ezeket a hibákat kitörlés után, gyújtás ráadásnál azonnal visszaírja úgy, hogy az autó el sem indult.

Váltó vezérlő kicserélve   ------------ HIBÁT UGYAN ÚGY VISSZAÍRJA

Váltó vezérlő tesztpadon--------------tökéletesen működik.

Az autóból a hibát nem lehet eltüntetni :((( csak szerviz fokozatban hajlandó menni :(((((((((((

 

Hol lehet a hiba???????????? Esetleg valaki??? Hátha boldogabb lesz az új évem :)))

 

És még egy ici -pici apróság. Eszer megcsinálta hogy szervizfokozat után éjszaka dühömben az udvaron hagytam, másnap reggel mindenféle újabb törlés nélkül elindult és váltott kb 30 percig -utána megint szerviz fokozat és ez azóta is tart.

 

 

Előre is köszi a segitségeteket !

 

Betti

Ha esetleg megtennéd hogy ide irsz: futintech@gmail.com

             Nem nagyon vagyok jó a fórumozásban , sosem találom a nekem küldött válaszokat :(((

Persze nézem az oldalt is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Szép estét mindenkinek:)))