rsi Creative Commons License 2010.12.13 0 0 2409

Sziasztok!

 

Lecseréltem a 406-os Coupé-mat egy 407-es Coupé-ra, így beléptem a 407-es tulajok népes táborába. Az előző autóm hat évig koptattam, így nem teljesen ismeretlen a Peugeot márka számomra. Az autót „Pálfi Zs” kollégától vettem meg, aki gyakran látogatta ezt a topikot…

 

Egyből lenne is néhány kérdésem, amire a 407-es topikot átböngészve sem találtam kielégítő választ.

 

Az egyik tervezett projekt, hogy előre is rakatok parkolás segítő rendszert, mivel most csak hátul van a kocsin. Gyáriban gondolkozom… Rakatott már be itt valaki utólag előre ilyen cuccot. Azt hittem csak be kell rakatni előre a szenzorokat és összehozni a hátsó rendszer „agyával”, de állítólag az eleje egy külön rendszer. Ez vajon így van akkor is, ha a kocsi gyárilag első-hátsó érzékelőkkel jön ki??? Elől az enyémen 4 szenzornak van hely (a servicebox is ennyit hoz előre), de láttam olyan képet a neten, amin elől 6 érzékelő volt a kocsin…

 

A másik dolog egy mobiltelefon kihangosító beépítése lenne, ami természetesen a gyári hangszórókat használná és némítaná a rádiót/CD-t, ha hívás van. Fontos még, hogy ne kelljen hozzá nagyon szétborítani az autót… Mit javasoltok? A kocsiban emlékeim szerint RD4-es rádió van.

 

Tervben van még egy USB box beépítése is, hogy kényelmesebb legyen a zenehallgatás. Itt a fórumon találtam is egy USB box cikkszámot (9702EZ), de a servicebox-ban nem találtam meg…

 

Van téli és nyári gumim is a kocsihoz, de csak egy garnitúra alufelnivel (17-es). Szeretnék venni egy garnitúra 17-es lemezfelnit a téli gumikhoz. Kérdés, hogy hol tudnék szerezni használtan 4 db nyomásszenzort a kerekekre, mert a 4 db gyári szenzor ára több lenne, mint a 4db új lemezfelnié, viszont nem szeretnék lemondani erről az „extráról”, ha már a kocsi egyszer tudja ezt a szolgáltatást…

 

Utolsó kérdésem… A tolatáskor lebillenő külső visszapillantó tényleg csak memóriás ülés+tükör párosítás esetén "instalálható"?

 

 

Kezdésnek röviden ennyi!

 

Köszönök minden építő jellegű javaslatot!

 

rsi