joevagyok68 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3309

háthavalakitérdekel3

 

Kiváncsiságból , de főleg magam megnyugtatására , próbáltam meghatározni, hogy "mennyit lehet megtakarítani" pufival.

Ezért nov-1 től kezdve minden reggel 7 körül fölírtam(om) a gázóra állását.

 

Az elmúlt 1-1,5 hétben kisebb-nagyobb eltérésektől eltekintve a "reggeltől-másnap reggelig" gázfogyasztás 3,5- 3,8 m3 gáz volt.

A ház mérete/hőszigeteltségi<>hőszigeteletlenségi szintje a hozzászólásaimból visszakereshető(már akit érdekel.....:-) )

Csütörtök reggel a reggeli gázkazános befűtés után fölfűtöttem a pufit, és kiváncsian vártam, hogy meddig tart ki.

A fölfűtéshez eddig átlagban 25-28 kg fa kellett(fele-fele vegyes/kemény), most nem mértem, mert ráértem és hulladék fával és maradék/összedarabolt  tűztövissel etettem a kazánt.

De vegyük azt, hogy kb 30 kg fa kellett a fölfűtéshez. A pufi régebbi begyúttás miatt "csak" 28/24/24 fokos volt.

A pufi 80/78/78  fokos ,+ 125 liter meleg (>60fok) víz lett. +1x bekepcsolt közben a lakásköri keringető is.

Gázra szombat reggel ,nemsokkal 7 után kapcsolt vissza a rendszer. (napközben 21,5, éjjel 21 fok )

Nálunk reggelente 8-10 fok volt és napközben nemigen sütött a nap.....

csütörtök reggeltől-péntek reggelig 0,3 m3,

péntek reggeltől- szombat reggelig 0,7 m3 gáz fogyott.

Tehát "spóroltam" 6,5m3 gázt, ami kb 900 ft .

Eltüzeltem(elméletileg) 30 kg fát, ami  ki mennyiért veszi számolja ki , mennyibe kerül(t)  és mennyi(volt/lehet) a megtakarítás..... :-)

Lustáknak kuglizott/hasogatott 2200/q áron számolva kb 730 Ft., ami kb 20% "megtakarítás".

 

Remélem jól számoltam...

Nem túl "precíz" és reprezentatív a felmérés, de összehasonlatásnak jó lehet.....

Vagy nem.