akinta Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1652

Tisztelt Megmondóemberek!

Nagyon szimpatikus nekem, ahogy pikk-pakk mindenkit kiosztotok, ki miért hülye, meg egyáltalán, hogy gondolja, hogy nekiáll kályhát építeni, csak úgy?

Tényleg igazán felháborító, milyen emberek vannak, nem, építenek jobbra balra, pedig még egy tanfolyamra se voltak képesek elmenni, meg sok év szakmi tapasztalatot gyüjteni,hogy egy kályhát építsenek maguknak? Rémes mik vannak!

Mintha megszólítottak volna, de lehet, hogy tévedek.

De mégsem, a csempés hölgy talán mégis csak én vagyok.

Ha kéri valaki akkor nagyon szívesen megadom a csempegyárak elérhetőségét, de kérni se kell, fent van a honlapomon, az összes katalógus hátulján.

Ráadásul, ha valami elvetemült kitalálja, hogy bár nem burkoló, hanem mondjuk informatikus, de mégiscsak szeretné ő maga leburkolni, a fürdőszobáját, nagyon szívesen segítek neki kiválasztani a megfelelő anyagokat, sőtt még felrakási rajzot is csinálok neki. Felhívom a figyelmét az esetleges problémákra.

Van rá garancia , hogy jó lesz?

Nincs.

Ezt tudja ő is amikor elkezdi?

Persze, hogy tudja.

Lehet, hogy jó lesz?

Lehet.

Lehet hogy jobb lesz mintha egy rossz burkoló burkolna?

Könnyen lehet.

Mert burkolóból is van nagyon sokféle.

Van aki 3 hónapot dolgozik egy burkoló mellett és önhatalmúlag kikiáltja magát burkolónak. Tudom, hogy kályhásból is van ilyen. Mint ahogy valószínűleg olyan is aki hábva végzi el a tanfolyamot nem lesz belőle jó kályhás sose.

Miből döntsük el, hogy ki a jó szakember? Hogy kiben bízzunk?

A fórumos publikációkból?

A referencia munkákból?

Abból mert ő azt mondja?

Mi van ha valaki nagyon jó szakember, csak a szőr feláll a hátamon tőle?

Mi van ,ha valaki felajánlja a segítségét, fel is hívom, és azt mondja, hogy nem mondja meg, hogy mi a baj, mert úgy sem érteném meg.

Mi van, ha felhívok egy másik valakit aki megmondja, hogy hol lehet a baj, feltételezi, hogy megértem, és azt monja, ami gond lehet az nem olyan komoly.

Ja, és kérdez.

Megkérdezi mekkora a kémény?- Még senki nem kérdezte.

Megkérdezi, hogy az ajtókat hogyan építettük be?

És még sokmindent, ő először kérdez.

Mi pedig válaszolunk, és befejezzük a kályhát.

Jó döntést hoztunk?

Majd az idő eldönti.

Nem én, és nem a megmondóemberek.