sancibácsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 1607

A magam részéről nem akartam hozzászólni többet, mert úgy látom nem veszed jó néven.

Sok gondolat van bennem egyébként, de ezeket nem is írom/írtam le mert személyeskedésnek tűnhet.

Azért utoljára csak megjegyezném, itt nem egy apró dolog túllihegésről van szó. Megkerestem az álltalad említett termék műszaki adatlapját,

http://www.kittfort.cz/products/pdf_download/KITTFORT_katalog_2009.pdf

ez áll benne:

A samottpor az égésterek javítására szolgál. 5 rész samottporhoz 2 rész vízüveg, és 1 rész víz szükséges. ... A sérült falazatot benedvesítjük vízzel, kitöltjük a samott falazóval, és elsimítjuk. A javítást 12-24 ó-ig száradni hagyjuk. Azután enyhe tüzön befejezzük a szárítást. Hőálló 1350 C-ig.

Szóval ez NEM FALAZÓ, hanem JAVÍTÓ anyag. Hogy a te hasonlatodnál maradjunk: ha ragasztóval fugázunk, hiába tartjuk be a keverési arányokat, akkor sem produkálja a kívánt hatást.

Arról nem is beszélve, hogy itt az 1350 C-t gondolom csak az álltaluk (saját gyártmány) vízüveggel tudja. Ha te hazai vízüveggel kevered: csak a vízüvegen feltüntetett határértékig jó a cucc...

Én a magamrészéről sosem használnék samottport, de más ismert hazai/külföldi szakembereknél sem láttam tömegkályha tűzteret samottpor+ vízüvegből.

És ha már itt tartunk, nem tudom megállni: ezért jó elmenni egy tanfolyamra=>ezeket/mindent nem lehet a net-ről ellesni:-((

Előzmény: akinta (1599)