holmogorov Creative Commons License 2010.11.13 0 0 544

Sziasztok!

 

Nagy újságom van! Tudjátok vacilláltam, hogy meghagyjam-e a 2 kocámat anyának. Úgy alakult, hogy 3 hónappal ezelőtt az egyiket megbúgatam. És a múlt hét pénteken lett (sajnos csak) 5 kismalac. 6 lett volna, de mire hazaértem a munkából, már egyet agyonnyomott. Nagyon jó mama, mielőtt le akar feküdni a fejével elterelgeti a malackákat és úgy fekszik le. A "terhesség" alatt jól eghízott, 3 q felett volt,  a fialás után egy héttel már jól láthatóan fogyott. A kicsik között van egy olyan, hogy a két szeme körül fekete és a füle egy része is, valamint a fara körül, van amelyiknek csak két folt van a farka főlütt, és van tiszta fehér is. Ha jól néztem, 2 fiú és 3 lány van. Egy kicsit elkeserített, hogy csak ennyi malac lett, de ahogyan viselkedik, úgy néz ki, hogy kap még egy esélyt. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a szomszéd településről származú kan az apa, tehát lehet ez az oka annak, hogy csak ennyi lett. Egyébként olyan vastag, hurkás a nyakuk, hogy ........

A másik kocát eladtuk, elég jó árat kaptunk érte. 380 Ft/kg áron adtuk el, és 250 kg volt. Azért nem semmi, hogy 1 év alatt, amíg nálunk volt, 2 q-nál többet szedett fel. Az ok, amiért eladtuk, hogy mindenki azt mondta, ne hagyjuk meg, mert túl kövér.

Képek hamarosan, ha tudok fényképezőt szerezni.