VauxhallVectra Creative Commons License 2010.11.13 0 0 11646

Hello,

A fedélzeti számítógép nem tudja eldönteni ,hogy egy alkatrész jó vagy nem ő csak azt érzékeli a feszültség az adott alkatrészen megnőtt csökkent vagy elveszet. Ha megnézed a hibakódokat és a leírást hozzá soha nincs olyan , "ezt az alkatrészt cseréld ki és jó". A magyar szerelők gondolják azt csak ,hogy erre van a fedélzeti. Például ami nálam is fellépet : Lambda szonda feszültség alacsony erre a szerelő akkor megrendeltük a lamda szondát hozzá. Hazamentem megnéztem ezt a hibakódot és több oka is lehet nevezetesen a lambda szonda nem mér jól, megvan törve a vezeték, elkoszolódott, fals levegő miatt nem jó a keverék, a kipufogó tömítése nem jó stb. A lamda szonda működése pedig a következő: a kipufogó gázban lévő és  akülső levegőben talállható oxigénkülönbséget jelzi egy 0,2-1 V közötti feszültségben. Javítása pedig a következő volt a szerelő nem rakta rendesen vissza a leomlőnél a kipufogót így megváltozott a szonda körüli oxigén koncentráció és hibát jelzett. A szonda új ára 30.000 Ft ez helyett nekem egy napi munkám volt ami jóval olcsóbb mert csak villyan áramot használtam.

Ennyit a magyar szervízről a szerelőkről.

Előzmény: andris00 (11643)