Émile Creative Commons License 2010.11.12 0 0 1639

 Bizony úgy !

 Kösz a két cikket. Az elsőt engedelmeddel nem fordítom le, viszont a másodikhoz lenne némi hozzáfüzni valóm .

 

 Tehát írja a cikkből idézet : 

 

Balogh Györgyék szadai otthona az első Magyarországon, amely megkapta a hivatalos „passzív ház” minősítést. Náluk az éves fűtési költség csupán annyi, mint egy átlagos házban az egyhavi!

 Addig nincs is probléma hogy megkapta. Így van.

 Akkor nézzük először mennyi az átlag nálunk ?

Hát nem tudni. Beszélnek elrettentésképpen 300 kWó/m2 szezonról,  ami szerintem azért túlzás. Annyira nem szarok a mi lakásaink.

 Csak azt tudom, hogy a pásszívosok görcsösen emlegetik ezt a 15 kWó/m2/ szezon energia felhasználást. Igaz hol csak fűtésről beszélnek, hol meg a többi energiát is beleveszik. De maradjunk az rosszabbnál.

 Legyen 15kWó/m2/ szezon a fűtése egy pásszivnak.

 Ezen állítás szerint akkor egy MO. -i átlag lakás fűtése 6x 15 kWó az annyi mint  90 kWó/m2/ szezon, de vegyük a kedvezőtlenebbet, azaz 6.5 hónapig fűt a mágyar. Így 6.5 x 15 kWó  = 97.5 kWó/m2/szezon, legyen 100. Hát ezek az értékek meg túl szépek. Ennél biztos rosszabbak a magyar lakások.

 Csak annyit az én kéglim fajalgosa olyan 140 -150 kWó/m2 /szezon körüli.

 

 És tényleg a Balogék háza az első ? Már azt hittem ha nem is 100 -ával van de pár tiz csak akad.

 Meg az is eléggé pongyola,hogy az egy évi fűtési költség.

 Mert úgyi a passziv ház is lehet  90 m2 , de akár 350 m2 is.

Kinek mire telik !!

 Tehát a fajlagos fűtési energia felhasználás ami mond valamit - habár azzal is lehet manipulálni, de az azért csak egy jellemező.

 Akkor legyen a passziv fajlagosa az 15,  de ha a magyar átlag olyan 100 120  100 lenne  az már nagyon szép takarékos világ lenne.

 Hogy mennyi az átlag ?

 Jó lenne tudni ! Legyen olyan 200 kWó/m2/szezon. Így egy  50 m2 -es lakás fűtése kerül 125  000ft ba. (panelnél van az 180- 200 e is ).

 Na mindegy. És Németországba se lesz minden ház - mármint épülő passziv.

 Ja ,hogy ez akivánalom ?? az más. A kivánságok se teljesülnek.

 Lehet majd mind alacsony energia igényű lesz, olyan 25 -től 40 -ig.

 A németek ügyesek !!

Előzmény: Törölt nick (1637)