Benji_B Creative Commons License 2010.11.09 0 0 15

Szevasztok,

képzeljétek: én nagyon ráb*tam.

Egyetem után kb két évig nem csináltam semmit, csak a rágómat tekergettem és figyeltem, hogy dolgoznak a szakmámban a profik. (TV műsorszerkesztés.) Pár hónapja eljött az én időm, és - döcögve induló, ám fényes lehetőségeket ígérő - egyéni vállalkozást kezdtem. Még igazolványom sem volt, máris becsöngetett két férfi. A kocsijukra az volt írva, hogy APEH. Bejöttek a házba. Elmagyarázták, hogy a Diákhitel Központ átadta nekik az ügyemet és azért jöttek, hogy lefoglaljanak ezt-azt. Én öklendeztem, ők meg körbejártak és arról faggattak, van-e már autóm, van-e lakásom a Rózsadomb tetején.

(Az a szerencsém, hogy csak egy rühes macskám van, amit nem kértek, különben elvették volna mindenem.)

Én úgy tudtam, hogy akkor kell elkezdeni törleszteni, ha az embernek van munkája, és én csak most szálltam be a körhintába. Mondták, hogy ők ehhez nem értenek, viszont abban a szobában mi van? ...

Amikor elmentek, fogalmaztam egy hebegő levelet a központak - innentől gyorsítok a sztoriban - és leírtam az egészet. Két hétig visszafojtott lélegzettel vártam a postát. Meg is jött. Nyolc napon belül fizessem ki egy összegben, (2 millió valamennyi - vagyis 200 ezer hijján KÉTSZER ANNYI, mint amit anno fölvettem.) vagy van lehetőség havi minimum 30 ezrével, de maximum 60 hónap alatt. Emellett persze eltiltanak minden más (pl. lakáshiteltől) és felkerülök egy fasza BAR-listára is.

Van valakinek valami ötlete?

- Azon kívül, hogy ugorjak fejest a tetőről, amiért ilyen felelőtlen hülye voltam. Én már arra is gondoltam, hogy inkább leülném...

Segítsetek már, mert fejes lesz...

Benji_B