sancibácsi Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1527
Én érteni értem, csak felfogni nem tudom:-))
Szerintem az alsó lenne a tiéd, a felsők pedig az álltalad kremat.-nak nevezettek:-((
Bocsáss meg ha azt mondom te félreértettél valamit.
Egyrészt az esztétikum=>a külső anyagválasztás.
Sokan azért választanak téglát, mert az olcsóbb. Nemrég hallottam egy saját kályhámmal azonos méretű/fűtőfelületű cserépkályhának csak a külső csempéje került 2-2,5-szer annyiba, mint az enyém össz anyaga. De akinek a pénz nem számít, és stílusban nem illeszkedik a lakásba a nyers tégla: rengeteg és sokféle példát találhatunk külső burkolásra (akár itt a topikon is); még kályhacsempéből is! Próbálom a képet csatolni:
A másik félreértett témakör pedig pont ezen kályhák építőjétől citált: PROBLÉMÁK köre.
Szerintem Ti (M M-vel, ....) nem figyelmesen olvastátok végig. Az idézett cikk pontosan arról szól, hogy a tömegkályhák speciális kialakításából származó problémákat, hogyan, miként LEHET ORVOSOLNI!
Csak pár napja ismételgetett gondolatom tudom újra leírni: A tömegkályhát is mint egy házat: tervezni KELL az adott helyre! Milyen hőigény van, milyen a helyiség(ek) kialakítása, mekkora a kémény, levegő ellátás, a lakók életmódja, tüzelési szokásai, és a többi...
Előzmény: sanyooo (1524)