CarolusT Creative Commons License 2010.10.08 0 0 7546

Üdvözletem!

Két kérdésem lenne. Van egy 180-as Leier kéményünk a befejezés körüli házunkban. Már írt más is arról, hogy beázik. Mivel a kémény tetősík feletti kinyúláskb 2 m, be lett négy oldalról vasalva, majd valamilyen állítólag a kéményhez való kapart festékkel lekenve. Immáron negyedszer hívom a bádogost, ácsot, hogy csináljanak valamit mert beázunk a kémény mellett. A bádog rendesen körbe van ragasztva, a cserepek is rendesen a helyükön vannak, belenyomtak már elég sok sziloplasztot is és még midig ázunk. Én a padláson azt láttam elöszőr, hogy valahonnan a tető  fóliáról a kémény sarkánál a beton és kémény közötti kőzetgyapotra csöpög a viz és azon keresztül ázunk. Ezt megcsinálták. Most azt láttam utoljára, hogy a kémény padláson belüli oldalán a festéken szivárog egy kicsi víz de ez elég ahhoz, hogy továbbra is ázzunk. Létezik e, hogy kéményre kent festék átereszti a vizet és gyakorlatilag a betonköpenyen szivárog le? A másik kérdésem, hogy át lehet e tenni a füstcső bevezető nyílást valahogy 90 fokkal, hogy ne kelljen túl sok könyököt alkalmazni. Kandallóhoz használnánk .

Előre is köszönettel Carolus T