Rusvai Zsolti Creative Commons License 2010.10.05 0 0 12893

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem: készítettem egy táblázatot az excelben, amelyben a magyar kártya lapja vannak felsorolva 4 oszlopba szedve szín szerint, emelkedő sorrendben (VII-től ászig) A magyar kártyából jól ismert piktogrammokat szúrtam be minden cellába és mellé, ugyanabba a cellába írtam a lap számát, így minden egyes lapot egy kis kép és egy mellé írt szám azonosít. Azonban az egyszerűség kedvéért egy szomszédos rejett oszlopban a szín kezdőbetűjének illetve a kártya számának kombinációjával is megjelöltem a lapot, tehát pl a makk-9 es az M9.  Minden kártyalap mellé szeretnék egy parancsgombot tenni, melynek megnyomásával az adott kártyalapot egy általam megadott cellába felhozná fel a program. Összesen 10 illetve 12 ilyen külön cella lenne, mivel az ultiban 10 ill 12 lapot kap kézhez a játékos. A legjobb az lenne, ha a piktogramm-számos jelölést hozná fel, de ha a kezdőbetű-szám kombinációt annak is nagyon örülnék, ha meg mindkettőt az egyenesen fantasztikus lenne. Szeretek kártyázni, és szeretnék egy mini kalkulátort készíteni a játékhoz....

Köszi a segítséget!