ervin68 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 18345

BÉF 2010

 

Nem szoktam, tudok beszámolókat írni, de most megpróbálom - röviden. Út Királyrétre gyorsan és kellemesen telt, ahogy efzé is írta. Tesómék hamar leléptek, mert Csóványosra hamar szerettek volna felérni, hogy előkészüljenek a futók fogadására. A busz pontosan indult - eleinte még beszélgetés, nevetgélés hgangjai, majd egyre inkább a csend, mintha mindenki már a futásra hangolódna. Rajt után meglepő módon az első és második boly közötti légüres térben találtam magam (nem gondoltam, hogy itt fogok futni. Első pontig nagyon klassz volt, néha utolértem az előttem haladókat, néha engem értek utol, lámpák elöl-hátul. A piros jelzésen még sosem jártam, Pepexy elbeszélése alapján ezt egy jól futható terepnek gondoltam. Lehet, hgy az, de nem nekem. Egyszerűen nincs technikám ehhez. Csanyáékig kb. 10 ember húzott el mellettem, én meg béna kacsa módon sasszéztam lefelé. Csóványosra felfelé igen kemény, de azt a szakaszt ismerem a Forrástúránk miatt, vártam is. Most Pogányvár alatt valahol hatalmas köd. Valószínűleg Larzen kiabált minket vissza, de ezt leszámítva követhető volt az út. Tesóméknál Csóványoson fénycsóva, beszélgettem velük, majd poroszkálás a ködben tovább Spartacus felé. Itt már tudtam, hogy a pontról inkább lefutok a célba, mert a köd miatt nem láttam értelméta  folytatásnak. Közben majdnem nekimentem egy erdőben felejtett traktornak, akkora volt a köd. A balra leágazásnál az irányító lány (sajnos nem tudom a nevét) látványa a túra legnagyobb élménye volt. Egy farönkön ülve esernyővel fejlámpával könyvet olvasott, ha jól láttam. Már ezért a pillanatért érdemes volt eljönni. A lejtőn még estem egy nagyot, majd köszönés Zsotyekéknek a ponton, onnan futás a célba. Zuhany, evés, majd Német Csaba és a többiek befutója. Később kocsival ki tesómékért Spartacus házig, akik két NaHát túrázóval érkeztek meg. Őket a célban átadtuk, más vitte tovább, mi pedig Pepexível és efzé-vel haza.

Köszönet a szervezőknek, segítőknek, mert nem egyszerű az esőben állni és irányítani minket. A jelzések szerintem jók lettek volna, de a köd bekavart. Jövőre szeretném köd mentesen is látni a Börzsönyt. Gratulálok mindenkinek, aki megpróbálta.