XICapitan Creative Commons License 2010.09.27 0 0 18344

BÉF

 

Először is köszönet a rendezőknek, újra maximálist nyújtottak!

Természetesen szombat reggelre tört ki rajtam a családon végigvonuló nátha. Mindegy, neveztem, indulok. Az egyik szerencsés (?!?) voltam, aki egyik lábán Bridgedale zokniban futott, eleinte még éreztem is különbséget a normál zoknihoz képest. Rajt, illusztris társaság, Ákibácsi, Athosz társaságában Magosfáig, ott egy elemcsere és egy kihülés miatt leszakadtam róluk. 7 perccel rosszabb voltam, mint tavaly, éreztem, nem az igazi. A lefelét élveztem, aztán jött az első Csóványos menet, nekem ez a legnehezebb szakasz, és most az eső is rákezdett. Aztán jött a köd, és letévedtem az útról. Szerencsére volt, aki fényágyúval indult, így a jelzéseket is megtalálta. Rövidgatyában voltam, kezdtem szétfagyni. Spartacus fele megint csak jelzés kereséssel kellett bajlódni, futni nem tudtam, így mnt verseny kezdte elveszteni értelmét az egész. Aztán összefutottunk JB-vel, aki elég paff volt, 10 óra vezetés után jött ide, és a gyomra is rossz volt. Beszélgettünk, talán itt kéne abbahagyni, aztán JB mondta, menjünk végig, mert egy jövőbeni CCC-n, UTMB-n stb. is lehet ilyen időjárás...Spartacusnál kaptam Szaszától elemeket, kénytelen voltam menni. Csatlakozott Seek is, aztán caplattunk fölfelé. Élvezni abszolút nem élveztem, fáztam,áztam, térdig víz a keréknyomokban, egyedül a szalamandrák lepakolása az ösvényről (nehogy letapossák) volt jó. Csóványosról lefelé azért futni is tudtunk, majdnem ki is melegedtünk. NHH-ra felfelé Seek UTMB beszámolójába annyira belefeldekeztünk, hogy eltévedtünk, csalán/szeder bozót után értünk fel. Tavaly a P-n lefele lehetett tolni, most inkább jelzéskereséssel telt az idő. Lent taps - ez jól esett - , majd Csanya borzalmas főztje. Több mint egy órával mentem rosszabbat, mint tavaly...

Respect minden indulónak, jövőre újra...