senior5 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1445

Tiszteletem!

 

A vágott seb fájdalmas és védekezést gátló, a szúrás életveszélyes ezért jobb elmenekülni nem pedig kipróbálni a tudást. Az edzőtermi támadás más mint egy félrészeg vagy utcai gyakorlott késelő támadása (én csak a törhöz értek).

 

A késsel kapcsolatos pusztakezes önvédelmet nem igazán lehet szerintem megtanulni két okból:

- a támadó nem szabályos támadó technikát alkalmaz és a másik kezével valamint a lábaival is támadhat kiszámithatatlanul,

- a védekezéshez először a késsel való támadást kell megtanulni és gyakorolni életszerűen.

 

Részemről rejtve hordok egy kétélű tört ha éjszaka vagy veszélyes helyen közlekedek. Ezzel a támadó késtartó kezét célzom, így az ö testre támadási távolságán kivül megvágom azt. Rögtön a másik kezemmel félreütöm még biztonságként és a combizomba szúrok vagy yoko geri az alsó lábszárra.

 

Buta tanács, hogy testközelben birkozva próbáljuk elütni vagy megfogni a késelő hadonászó kezet :). Jobb utánna az elfutás pláne ha társai jöhetnek. 

 

A törvény változás megengedi, hogy a védekezés ijedségből vagy végszükség esetén túllépje az arányosságot azaz a támadás mértékét.    

 

Üdvözletem.